Za nami pierwszy półfinał 3. sezonu Pucharu Polski Cybersport. W starciu tytanów, gdzie bardzo trudno było wskazać faworyta, lepszą drużyną okazało się być Illuminar Gaming. Oznacza to, że w finale zmierzą się ze zwycięzcą starcia pomiędzy Delusion Team White a Team Ascent.

Illuminar Gaming 2:0 Szata Maga
KP KDA K D A K D A KDA KP
51,72%  2,5 6 6 9 IceBeasto Kikis 6 8 8 1,75 70%
 86,2% 9,33 6 3 19 Tabasko Inspired 4 5 11  3  75%
 68,97%  5 6 4 14 Sebekx niQ 4 4 9 3,25  65%
62,07%  6 10 3 8 Woolite Puki style 3 5 9  2,4  60%
 68,97%  5 1 4 19 Delord Robercik 3 7 13 2,29  80%

Pierwsza mapa to zdecydowanie pokaz siły Illuminar Gaming. Już przed ósmą minutą pierwszą krew przelał IceBeasto, który doskonale poradził sobie z Inspiredem, który nie miał możliwości ucieczki. Kilka chwil później także Tabasko pojawił się na górnej alei, dzięki czemu iHG stanęło przed ogromną szansą na zmuszenie Szaty Maga do bardziej defensywnej gry. Przez większość gry widać było, że Kikis jest głównym celem ekipy Sebekxa. Dla drużyny Robercika pierwsze zabójstwo zostało zdobyte dopiero w trzynastej minucie, kiedy to nie udało się uciec IceBeasto. Słaby pomysł Sebekxa na wejście pod wieżę spowodował, że Szata Maga mogła znaleźć nieco nadziei na powrót, lecz wzięcie Barona przez Illuminar Gaming i szarża na bazę przeciwników zakończyła nam pierwszą mapę na korzyść zespołu Tabasko.

W grze numer dwa Szata Maga zdecydowała się na bardzo defensywne wybory takie jak Shen, Sejuani czy Maokai, co miało pomóc im w późnej fazie gry. Na ich nieszczęście początek po raz kolejny lepiej ułożył się dla iHG. Wejście Tabasko na dolną aleję spowodował, że atak okazał się być skuteczny. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo, gdyż Inspired wraz z Kikisem odcięli IceBeasto drogę ucieczki. Z czasem mecz stał się dość wyrównany, zwłaszcza po walce przy Rift Heraldzie. Szata Maga doprowadziła do sytuacji, w której weszli na prowadzenie. Cień szansy dla iHG  dało wzięcie Barona, choć wcześniej udało się to graczom SM. Niesamowity powrót Illuminar Gaming spowodował, że udało im się dokończyć tę serię bez straty mapy i awansować do finału.

Już za kilka chwil rozpocznie się drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy Team Ascent a Delusion Team White. Transmisja dostępna jest na kanale ESL.TV Polska na platformie Twitch.tv.