Manchester City ogłosił właśnie pozyskanie kolejnego reprezentanta esportowej sekcji FIFA. Od teraz barwy angielskiego klubu reprezentować będzie Kai "Deto" Wollin. Zajmie on miejsce Kierana "Keza" Browna, który był związany z Man City od lipca 2016 roku.

Niemiecki zawodnik ma za sobą wiele lat gry w kolejnych edycjach produkcji EA Sports. Debiutował jeszcze w 2006 roku i od tego czasu sięgał po szereg trofeów, w tym także m.in. po prestiżowy tytuł mistrzowski World Cyber Games w 2011 oraz 2012 roku. 29-latek to także nadal panujący triumfator FIFA Interactive World Cup na konsoli PlayStation.

Jestem niesamowicie dumny z faktu, że mogę być częścią tak fantastycznego klubu – przyznał Wolling w oświadczeniu. – Jestem bardzo szczęśliwy, gdyż w tym niezwykle ekscytującym okresie dla esportu mogę wraz z Manchesterem City postawić kolejny krok w mojej karierze. Nie mogę się już doczekać startu w FUT Champions Cup, gdzie będę mógł sprawić, by o klubie usłyszeli kibice z całego świata – dodał.

Deto będzie miał okazję do debiutu w nowych barwach już w kwietniu. To właśnie wtedy w Manchesterze odbędą się światowe finały FUT Champions Cup.