Tegoroczne finały World Electronic Sports Games obejmują nie tylko Counter-Strike: Global Offensive, ale także trzy inne gry: Dota 2, Hearthstone i StarCraft 2. W dwóch ostatnich dyscyplinach biorą udział Polacy, którym udało się przebić przez europejskie kwalifikacje w Barcelonie. Mowa tu o Michale "Xeno" Kaczorowskim oraz Arturze "Nerchio" Blochu i Mikołaju "Elazerze" Ogonowskim.

W turnieju Hearthstone, którego pula nagród wynosi 150 000 dolarów, bierze udział 32 zawodników. Xeno, również reprezentujący barwy AGO Esports, znalazł się w pierwszej dwunastce europejskich kwalifikacji, co wystarczyło, by awansować do światowych finałach w Haikou. Polak w Barcelonie znalazł się poza grupą osób nagrodzonych finansowo, jednak zapewniono mu wyjazd do Chin.

Polskę reprezentować będą także Nerchio i Elazer, którzy w Chinach wystąpią jako jedni z głównych faworytów turnieju. Zawodnik Red Bulla w Barcelonie zajął drugie miejsce, a w finale został zdeklasowany przez będącego w życiowej formie Serrala. Z tym samym oponentem przegrał Elazer, który rywalizację w europejskich kwalifikacjach zakończył na etapie półfinałów. Nerchio i Elazer otrzymali w Barcelonie kolejno 9 000 i 4 500 dolarów nagrody.

Xeno w fazie grupowej globalnych finałów WESG znalazł się w grupie C, do której trafili także Japończyk posesi, Brazylijczyk xHaseo i Australijczyk MrLEGO. Najlepsza dwójka awansuje do drugiego etapu grupowego, w którym będzie się toczyć walka o miejsce w ćwierćfinałach.

Nerchio w grupie C zmierzy się z Namsharem, JonSnowem oraz Bly. Elazer zaś w ramach grupy G zagra z TIME, Maru i Semperem. W turnieju StarCraft 2 obowiązuje identyczny format, jak w Hearthstone, a z dwóch faz grupowych do play-offów awansuje tylko ośmiu zawodników.

W przypadku obu gier finały WESG 2017 będą jednym z największych turniejów na scenie pod względem puli nagród. Zawodnicy StarCraft 2 mogą liczyć na 400 000 dolarów, z czego połowa trafi na konto mistrza, zaś w Hearthstone do wygrania będzie łącznie 300 000 dolarów.

Transmisja z WESG 2017 rozpocznie się w nocy z 12 na 13 marca, o godzinie 4:00 czasu polskiego. Rozgrywki będzie można śledzić na oficjalnych kanałach poświęconych SC2 i Hearthstone.