Turniej CS:GO ze spektakularną, liczoną w dolarach, półtoramilionową pulą nagród, startuje już za kilka godzin. W tegorocznych finałach WESG udział bierze wiele drużyn z całego świata, a nasz kraj reprezentować będzie ekipa AGO Esports. Na szczęście dla formacji Furlana, Polakom udało się uniknąć najbardziej niewygodnych rywali na etapie pierwszej fazy grupowej.

Pierwszy mecz z udziałem AGO zobaczymy już o 4 rano polskiego czasu. Przeciwnikiem naszych rodaków będzie Swole Patrol, czyli drużyna freakazoida. Na byłym zawodniku Cloud9 znane nazwiska w amerykańskim zespole się jednak kończą. SP na zapleczu amerykańskiej ESL Pro League radzi sobie całkiem nieźle, ale poziom tych rozgrywek nijak ma się do umiejętności reprezentowanych przez Polaków. Zwycięzcy Play2Live Cryptomasters nie powinni mieć problemu z ich pierwszym rywalem w Chinach, a to samo przekonanie dzieli 97% Graczy STS.

Trzy godziny później Polaków czeka prawdopodobnie jeszcze prostsze zadanie – podejmą oni bowiem B.O.O.T-d[S], czyli średniaka z regionu azjatyckiego. Ekipa złożona z Singapurczyków gra ze sobą już od dłuższego czasu, ale poza pomniejszymi sukcesami na lokalnej scenie i niezłą dyspozycją na mapie Mirage trudno znaleźć powody, aby stawiać na ich zwycięstwo. Jeśli nie stanie się cud, AGO po tym spotkaniu powinno bez problemu dopisać sobie 3 punkty. W taki sam rezultat wierzy aż 99% Graczy STS!

Prawdziwy test dla GruBego i spółki przyjdzie dopiero w ostatnim meczu fazy grupowej. Polacy – prawdopodobnie w pojedynku o pierwsze miejsce w zbiorze – zmierzą się z GODSENT. Choć Jastrzębie przegrały ostatnie bezpośrednie starcie ze Szwedami, w Chinach to oni będą solidniejszymi kandydatami do zwycięstwa. Mecz prawdopodobnie rozegra się na Mirage’u, Inferno lub Cobble’u, gdzie AGO generalnie prezentuje się lepiej. Dodatkowo, w dobrej formie są wspomniani Furlan i GruBy, co w meczu BO1 powinno wystarczyć na pokonanie Skandynawów. 55% Graczy STS uważa, że Polacy wyjdą ze starcia z GODSENT zwycięsko. Oznacza to, że są ich faworytami do zajęcia 1. miejsca w grupie!