Pierwsza faza grupowa World Electronics Sports Games zakończyła się sukcesem całej polskiej delegacji. Do kolejnego etapu przeszła drużyna CS:GO występująca w barwach AGO Esports, a także ich kolega z organizacji, Michał„Xeno” Kaczorowski rywalizujący w Hearthstone oraz Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski biorący udział w turnieju StarCraft 2.

Xeno rozpoczął swój występ od wyrównanego meczu z Australijczykiem MrLEGO. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:2. W meczu o pierwsze miejsce reprezentant AGO Esports uległ Japończykowi posesi. Również decydujące spotkanie z Brazylijczykiem xHaseo przysporzyło Polakowi niemałych problemów, jednak ostatecznie udało mu się zająć drugie miejsce w grupie C i awansować do kolejnego etapu.

W grupie C turnieju StarCraft 2 Nerchio musiał zmierzyć się z samymi Zergami. Dwóch z nich, JonSnow i Namshar, nie stawiało zawodnikowi Red Bulla zbyt silnego oporu, ale w meczu o pierwsze miejsce naszego rodaka niespodziewanie pokonał Bly.

W bardzo nerwowej sytuacji znalazł się Elazer. Jeden z głównych faworytów całego turnieju, Maru, zdeklasował wszystkich swoich oponentów, a między pozostałą trójką w grupie G zapanował remis w dużych punktach. Elazer, TIME i Semper zaliczyli po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach. O awansie Polaka zadecydował jednak lepszy bilans map.

Druga faza grupowa WESG 2017 rozpocznie się w czwartek rano czasu polskiego. Rozgrywki będzie można śledzić na oficjalnych kanałach poświęconych SC2 i Hearthstone.