Startują zmagania w ramach piątej edycji NationWars V – turnieju przeznaczonego dla reprezentacji narodowych w StarCraft 2. W tym tygodniu odbędą się mecze preliminacyjne, które mają na celu wyłonić piętnaście drużyn awansujących do fazy grupowej. Tam czekają już obrońcy tytułu sprzed roku, czyli zespół z Korei Południowej.

W pierwszej kolejności odbędzie się piętnaście meczów z udziałem wszystkich reprezentacji zdolnych do udziału w NationWars V. Aby awansować do fazy grupowej, uczestnicy muszą wygrać jedno spotkanie z wylosowanym przeciwnikiem. W znacznej większości przypadków będziemy świadkami raczej jednostronnych meczów ze względu na bardzo nierówny poziom składów, czy samą obecność czołowych zawodników międzynarodowej sceny zdolnych do własnoręcznego wyeliminowania całej przeciwnej drużyny.

Polacy (Elazer, Nerchio, MaNa i souL jako rezerwowy) już 23 marca o godzinie 14:00 zagrają z reprezentacją Austrii (w składzie: HateMe, jumanjii, Chess). Spotkanie zostanie rozegrane w formacie Bo7 all-kill z możliwością jednorazowego wskrzeszenia dowolnego gracza. Zwycięzcy awansują do fazy grupowej, której start zaplanowano na 27 marca.

Rozgrywki NationWars V transmitowane są m.in. na polskim kanale EmStarcraft.