Szokujące informacje docierają do nas z obozu Illuminar Gaming. W najbliższych tygodniach Wojciech "Tabasko" Kruza nie będzie trenował razem z resztą składu iHG, bowiem organizacja zdecydowała się wypróbować nowego dżunglera, który będzie testowany podczas scrimów.

Zgodnie z oświadczeniem, Tabasko już podczas finałów V4 Future Sports Festival zaproponował swoim kolegom wypróbowanie sześcioosobowego składu z dwoma aktywnie grającymi dżunglerami. Problem pojawił się jednak nie ze strony samej ekipy, a ze strony drugiego dżunglera, który odrzucił propozycję dzielenia się swoją rolą z kimś innym.

Illuminar Gaming podjęło zatem tymczasową współpracę bez konkretnych zobowiązań z innym zawodnikiem, który przez pewien czas będzie pełnił funkcję dżunglera organizacji, podczas gdy Tabasko nie będzie trenował razem z formacją. W najbliższych dniach nowy dżungler będzie testowany przez Illuminar Gaming, chociaż w dzisiejszym pojedynku z ProXima Gaming w ramach 16. sezonu ESL MP zobaczymy jeszcze Tabasko. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy sprawdzany dżungler wystąpi w jakimkolwiek oficjalnym spotkaniu iHG.

Według Tabasko zmiana jest spowodowana tym, iż w Illuminar Gaming brakowało świeżości, a modyfikacja na pozycji dżunglera może być najlepszym rozwiązaniem problemu. Dodatkowo jeśli nowy zawodnik sprawdzi się, to Tabasko najprawdopodobniej pozostanie związany z organizacją, lecz jako szkoleniowiec lub manager. W przypadku, gdy nowy nabytek nie będzie sprawował się tak, jakby tego oczekiwali zawodnicy i organizacja, Tabasko wróci do podstawowego składu.