Mikołaj "Elazer" Ogonowski powraca do najbardziej prestiżowej ligi StarCraft 2 na świecie. Reprezentant Team QLASH odniósł sukces w kwalifikacjach offline i dołączył do trójki innych Foreignerów (Scarlett, SortOf i Zanster), którzy zagrają w nadchodzącym sezonie rozgrywek. W kwalifikacjach wygrał z czarnym koniem IEM World Championship w Katowicach, Hurricane. Elazer tym samym po raz drugi w swojej karierze będzie miał okazję zaprezentować się w studio AfreecaTV.

Elazer brał już udział w trzecim sezonie GSL Code S w 2017 roku. Podobnie jak dziś, do rozgrywek zakwalifikował się poprzez lokalne kwalifikacje. W fazie grupowej przegrał jednak dwukrotnie z broniącym tytułu mistrzowskiego GuMiho, choć udało mu się pokonać wtedy KeeNa i zdobyć nagrodę w wysokości 3 milionów koreańskich wonów (ok. 2 700 dolarów). Polak nie próbował powtórzyć sukcesu z kwalifikacji w pierwszym sezonie 2018 roku, z którego zrezygnował, ale już kolejny wyjazd do Korei okazał się owocny.

Po dzisiejszych kwalifikacjach poznaliśmy już wszystkich uczestników GSL Code S, choć do rozegrania pozostał jeszcze wielki finał wciąż trwającego, pierwszego sezonu. Zagrają w nim Maru i Stats. Przeciwników, z jakimi Elazer będzie musiał zmierzyć się w fazie grupowej, poznamy już wkrótce.