STS
Liquid_lol
fot. Riot Games

Team Liquid mistrzem wiosennej rundy NA LCS 2018!

Nareszcie na pierwszym miejscu NA LCS zobaczyliśmy nową organizację. Dotychczas puchar podnosili tylko podopieczni trzech marek – Teamu SoloMid, Cloud9 oraz Counter Logic Gaming. Minionej nocy triumfem cieszyli się jednak reprezentanci Teamu Liquid, którzy w wielkim finale wiosennej rundy północnoamerykańskiej ligi zdeklasowali 100 Thieves.

100 Thieves 0:3 Team Liquid

Liquid bez dwóch zdań lepiej poradziło sobie we wczesnej fazie inauguracyjnej potyczki serii. Mimo że liczba zabójstw obu drużyn była do siebie zbliżona, to jednak to Impact i jego kompani zgarnęli trzy pierwsze smoki i prowadzili w złocie. Jednakże w okolicach 25. minuty 100 Thieves wygrało walkę drużynową i bezpośrednio ruszyło w kierunku Nashora. Bohaterem Liquid okazał się wtedy Xmithie, który w rewelacyjnym stylu ukradł wzmocnienie fioletowego stwora tuż sprzed nosa oponentów. Dzięki jego zagrywce Liquid bez większego trudu skierowało się na dolną alejkę i zniszczyło wszystkie najważniejsze struktury bazy rywala.

Po krótkiej przerwie zawodnicy 100 Thieves postawili na nieco większą agresję w pierwszych minutach gry, ale niestety nie wszystko poszło po ich myśli. Liquid znajdowało doskonałe odpowiedzi na wszelką agresję i w końcu samo przeszło do ofensywy, wychodząc na spore prowadzenie i zgarniając dwa pierwsze Górskie Smoki. Szala zwycięstwa na dobre przechyliła się na stronę Liquid, gdy Pobelter kapitalnie użył swojej Zdobyczy Imperatora, przez co jego ekipa zabiła aż czterech przeciwników. Parę minut później podopieczni Caina zgładzili Barona i bez większego oporu zniszczyli Nexus oponenta.

W ostatnim starciu Meteos zdecydował się uciszyć Impacta tak bardzo, jak to tylko możliwe. 100 Thieves atakowało górną alejkę kilkukrotnie w ciągu zaledwie siedmiu minut, przez co Impact został mocno stłamszony na linii. Mimo wszystko Liquid odpłaciło się pięknym za nadobne, atakując przeciwników na dole mapy. Z każdą kolejną minutą 100 Thieves coraz bardziej się gubiło, podczas gdy Liquid powiększało swoją przewagę w złocie i zdobytych smokach. TL nie zamierzało długo patyczkować się ze swoimi rywalami i po zabiciu Nashora szybko wtargnęło do przeciwnej bazy.

Dzięki zwycięstwu w wielkim finale NA LCS 2018 Spring, Team Liquid zainkasował 100 000 dolarów, 90 Circuit Points, a także będzie reprezentować Amerykę Północną podczas tegorocznego Mid-Season Invitational 2018 oraz Rift Rivals. Wicemistrzowie wiosennego splitu muszą zadowolić się 50 000 dolarów, 70 Circuit Points oraz możliwością pokazania się w Rift Rivals.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pompa i SEAL zainaugurują trzeci sezon Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO

Polska Liga Esportowa powraca po kilku miesiącach przerwy. W pierwszym tygodniu rozgrywek czeka nas w sumie osiem spotkań, podczas których w akcji zob...