Kolejny tydzień zmagań w Edu Esports League za nami. Tym razem emocje stały na jeszcze wyższym poziomie, gdyż akademickie zespoły chciały udowodnić swoją wartość w pojedynkach o polepszenie swojej sytuacji przed trzecią kolejką.

Pierwsze starcie pomiędzy Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach a Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach określane było jako Wielkie Derby Śląska. Nie musieliśmy długo czekać na ułożenie sił w tym meczu, gdyż WST z czasem zdobywało przewagę, realizując swoje cele krok po kroku. Kluczowa okazała się walka przy Starszym Smoku, gdzie udane zagranie Ev3ra pozwoliło jego ekipie zakończyć to starcie na swoją korzyść.

Spotkanie pomiędzy drużyną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Uniwersytetem Gdańskim był pokazem umiejętności i zgrania zespołu Integera. To właśnie on swoją Orianną wielokrotnie pokazywał, że jest w stanie wyłapać rywali i zapewnić swojej ekipie przewagę. Pomimo dość wyrównanego startu, gracze UKW nie mogli nadążyć za przeciwnikami i musieli pogodzić się z porażką.

14 kwietnia
11:00 Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach 1:0 Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Grupa A
11:00 Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu 1:0 Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego Grupa A
12:30 Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 0:1 Uniwersytet Gdański Grupa B
12:30 Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie 1:0 Wojskowa Akademia Techniczna Grupa B

Kolejne zmagania reprezentantów polskich uczelni wyższych zobaczymy już w najbliższą sobotę od godziny 11:00. Edu Esports League to innowacyjna liga studencka, która powstała dzięki współpracy Esports Association z uczelniami na terenie całego kraju. Jest to dobry start dla wielu utalentowanych zawodników, gdyż główną nagrodą jest miejsce w europejskim turnieju University Esports Masters, a także w ćwierćfinale Pucharu Polski Cybersport. Transmisja z wybranych spotkań dostępna jest na oficjalnym kanale Esports Association na Twitch.tv.