Zakończył się pierwszy dzień zmagań w ramach imprezy Red Bull Nerchio vs 100. Polski mistrz StarCrafta pokonał dwudziestu przeciwników z rzędu, dzięki czemu z czystym kontem rozpocznie swój sobotni występ. Momentami jednak Artur "Nerchio" Bloch był bliski porażki, a uczestnicy mieli realne szanse na zdobycie nagrody w wysokości tysiąca złotych. Już w piątym spotkaniu o włos od sukcesu był Snoxtar, który ostatecznie został uznany MVP całego dnia.

Nerchio rozegrał już dwadzieścia pojedynków, nie zaliczając przy tym ani jednej porażki, ale czeka go jeszcze kolejnych osiemdziesiąt meczów. Te odbędą się w sobotę i niedzielę, a transmisja z obu dni rozgrywek będzie dłuższa, niż w piątek. W weekend można też spodziewać się większego grona zawodników z polskiej czołówki skuszonych perspektywą zdobycia tysiąca złotych. Zadanie jest ułatwione, gdyż każdy uczestnik ma stały dostęp do dodatkowego monitora pokazującego mecz z perspektywy Nerchio. Choć był on wykorzystywany przez dotychczasowych śmiałków, to jeszcze żaden z nich nie był w stanie pokonać Nerchio.

Drugi dzień wyzwania Red Bull Nerchio vs 100 rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:00, a zawody potrwają do 20:00. Mecze będzie można oglądać m.in. na stronie www.redbull.pl/nerchio. Tam też prowadzony jest konkurs dla widzów, w którym można wygrać peryferia gamingowe i zgrzewki napoju. Zapisy online są już zamknięte, lecz na miejscu, w hali E targów Good Game w Nadarzynie, odbędzie się dodatkowa rejestracja.