Krimz Fnatic
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Szwedzkie derby dla Fnatic. KRIMZ i spółka w półfinale DH Masters

Przed chwilą zakończył się ostatni dzisiejszy mecz w ramach DreamHack Masters Marseille 2018, w którym o awans do półfinału Fnatic zmierzyło się z Ninjas in Pyjamas.

Ninjas in Pyjamas 1 : 2 Fnatic Fnatic
(DreamHack Masters Marseille 2018)
9 3 Mirage 12 16
6 4
16 11 Inferno 4 5
5 1
13 10 Train 5 16
3 11

Rozgrywka na Mirage’u rozpoczęła się od zwycięstwa Fnatic w pierwszych sześciu rundach. Po dwóch oczkach oddanych przeciwnikowi, KRIMZ – najlepszy zawodnik meczu – i jego ekipa kontynuowali swoje dzieło, podwajając po chwili liczbę swoich punktów. Po zmianie stron gracze Ninjas in Pyjamas rozpoczęli swój comeback. Po zwycięstwie w siedmiu rundach z rzędu ekipa dennisa nie zdołała już zgarnąć ani jednego oczka i musiała uznać wyższość swoich rodaków na tej mapie.

Po porażce na arenie przeciwnika, NiP doskonale rozpoczął grę na swojej mapie. Jeśli uważacie, że porażka 9:16 to zły wynik, zdajcie sobie sprawę z tego w jakiej sytuacji znalazło się Fnatic po rozgrywce na Inferno. Ekipa flushy nie potrafiła w żaden sposób powstrzymać rywali, którzy zdobywali rundę za rundą, by już po chwili prowadzić aż 11:4. W drugiej połowie wiele się nie zmieniło, gdyż Golden i spółka z sześciu rozegranych rund wygrali tylko jedną, przegrywając to spotkanie 5:16.

Mapa mająca zadecydować o awansie jednej z formacji do półfinału rozpoczęła się od zwycięstwa Fnatic w pierwszych trzech rundach. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. Zdobywając dziewięć punktów z rzędu, zawodnicy Ninjas in Pyjamas bardzo oddalili się od swoich przeciwników, kończąc połówkę 5:10. Po zamianie stron zanosiło się na to, że ekipa dennisa przegra pistoletówkę, jednak f0rest genialnie rozegrał clutcha 1vs4, dodając jedno oczko na konto własnej drużyny. Mimo potężnej przewagi, zawodnicy Fnatic zaczęli doganiać przeciwników, po chwili się z nimi zrównując. Od teraz liczył się każdy punkt. W końcu to ekipa Lekr0 pierwsza dotarła do rundy meczowej. Nękani przez problemy finansowe gracze NiP nie mieli już szans na zwycięstwo z lepiej uzbrojonym przeciwnikiem i koniec końców musieli uznać wyższość Fnatic, tracąc szansę na awans do półfinału.


Genialna akcja f0resta w 2. rundzie pistoletowej na Trainie

Aktualne informacje na temat turnieju możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Polska transmisja z zawodów dostępna jest w GamerTV.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rift Rivals

Ujawniono harmonogram Rift Rivals: NA vs EU. W tym roku tylko trzy dni zmagań

Choć do tegorocznej odsłony Rift Rivals: NA vs EU pozostało jeszcze niespełna dwa miesiące, organizatorzy turnieju już teraz ogłosili jego pełny termi...