Artur "Nerchio" Bloch jest wciąż niepokonany. Najbardziej utytułowany polski zawodnik StarCraft 2 nie przegrał jeszcze ani jednego meczu w ramach wyzwania Red Bull Nerchio vs 100, a przeciwko niemu stanęło już 68 zawodników. Drugiego dnia po raz kolejny był bliski porażki z kilkoma oponentami, ale żaden z nich nie odniósł ostatecznego sukcesu. Tym samym nikt nie zdobył jeszcze nagrody w wysokości tysiąca złotych. Ostatni dzień rozgrywek rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10:30.

Zawodnik Red Bulla, nawet mimo zmęczenia (rozegrał aż 48 meczów jednego dnia) i udostępnienia przeciwnikom podglądu z jego monitora, zupełnie zdominował swoich oponentów. Najbliżej zwycięstwa znalazł się Peters, który podobnie jak inny Zerg, Snoxtar, rzucił Nerchio na deski, jednak nie zdołał wykonać ostatecznego ciosu. To pozwoliło czempionowi na podniesienie się i odwrócenie pozornie beznadziejnej sytuacji na swoją korzyść. Najlepszy wynik dnia osiągnął jednak Terran, Ziggy, który również wymusił na swoim rywalu pełne skupienie.

W niedzielę odwiedzający targi Good Game w podwarszawskim Nadarzynie będą mieli ostatnią szansę, by zmierzyć się z Nerchio i powalczyć o główną nagrodę. Na razie jednak niewiele wskazuje na to, by Artur Bloch miał komukolwiek pozwolić na urwanie mu mapy. Wszystko jednak zależeć będzie od poziomu uczestników, którzy już zapisali się, lub dopiero planują się zapisać na trzeci dzień zawodów.

Mecze będzie można oglądać m.in. na stronie www.redbull.pl/nerchio. Tam też prowadzony jest konkurs dla widzów, w którym można wygrać peryferia gamingowe i zgrzewki napoju.