Organizatorzy University Esports Masters, akademickich esportowych mistrzostw Europy, ogłosili że tegoroczne finały odbędą się na Teneryfie. Wśród 11 rywalizujących krajów swoją reprezentację będzie mieć także Polska. Na Kanary poleci triumfator rozgrywek Edu Esports League organizowanych przez Esports Association.

Przed rokiem finały UEM odbyły się w Portugalii. Akademickim mistrzem Europy została wówczas drużyna gospodarzy, z którą walczyły reprezentacje Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Hiszpanii.

W lipcu tego roku do walki o miano najlepszej studenckiej drużyny na Starym Kontynencie dołączy 6 pretendentów: ekipy z Holandii, Irlandii, Turcji, krajów Nordyckich oraz Polski. Turniej odbędzie się 16-19 lipca na Teneryfie w ramach imprezy Tenerife Lan Party.

Uczestnictwo w University Esports Masters to nie tylko okazja do esportowej rywalizacji, ale także integracji i wymiany doświadczeń między drużynami z poszczególnych krajów. Organizatorzy wierzą, że ich inicjatywa zainspiruje studentów do kreatywnego rozwoju studentów w branży sportów elektronicznych.

Aby zapewnić sobie wylot na Teneryfę, oficjalne reprezentacje polskich uczelni walczą o mistrzostwo w "zerowym" sezonie Edu Esports League. Kolejny krok w stronę nie tylko europejskich finałów, ale także ćwierćfinałów Pucharu Polski Cybersport, akademickie drużyny wykonają jutro w ramach 4. kolejki rozgrywek. Transmisja startuje od 11:00 na kanale twitch.tv/esports_assoc.