Już dzisiaj o godzinie 19:00 rozpocznie się ostatni tydzień fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. W przeciągu dwóch następnych dni zostaną rozegrane cztery ostatnie mecze rozgrywek ligowych, a wraz z ich zakończeniem poznamy ostateczny wygląd tabeli. Na chwilę obecną pewne są tylko dwie rzeczy - fotel lidera zajmie Illuminar Gaming, natomiast z zawodami pożegna się Egamink E-sport.

Ostatni tydzień zmagań zainaugurują Team Ascent i Szata Maga. Stawka tego spotkania jest niesamowicie wysoka, bowiem zwycięzca zapewni sobie drugie miejsce na koniec fazy zasadniczej, a razem z nim miejsce na finałach lanowych. Nawet bilans ugranych potyczek nie ma znaczenia, gdyż obydwie drużyny mają taki sam rezultat wygranych meczów. W nieco lepszej sytuacji jest ekipa Pawła "Celavera" Koprianiuka, która w najgorszym możliwym scenariuszu spadnie najniżej na czwartą lokatę, podczas gdy Szata Maga teoretycznie może zaliczyć spadek nawet na piąte miejsce.

Następnie w szranki staną E-Blue Digital Paradox oraz Egamink E-sport. Choć formacja Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego nie ma już szans na udział w play-offach ESL MP, o te wciąż walczy EDP. Jeśli dzisiaj Jakub "Sinmivak" Rucki i kompani będą musieli uznać wyższość EGK, automatycznie utracą szansę na miejsce w czołowej szóstce, natomiast nawet zwycięstwo 2:0 nie gwarantuje im udziału w fazie pucharowej.

Harmonogram pierwszego dnia siódmego tygodnia ESL Mistrzostw Polski:

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018
19:00 Team Ascent vs Szata Maga Bo3
21:00 Egamink E-sport vs E-Blue Digital Paradox Bo3

Wszystkie mecze 16. sezonu ESL MP w LoL-a będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19:00. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.