Minionej nocy przy okazji Overwatch League Blizzard uchylił nam rąbka tajemnicy odnośnie rocznicowego wydarzenia, które już wkrótce zawita do gry. Jednocześnie otrzymaliśmy filmik zapowiadający nową mapę, która wraz z eventem wejdzie do puli.

Nowa arena nosi nazwę Petra i ulokowana została w Jordanii. Jednocześnie jest to druga w historii mapa, obok Château Guillard, przeznaczona wyłącznie do trybu deathmatch. Na ten moment nie wiadomo jeszcze czy i jak twórcy zdecydują się spleść ją z fabułą. Na opublikowanym zwiastunie widać jednak, że spodziewać się możemy wielu otwartych przestrzeni, które będą stanowić raj dla bohaterów dystansowych.

Jednocześnie twórcy Overwatcha podzielili się z nami nowym filmem animowanym, w którym główne role odgrywają Smuga oraz Żniwiarz. Niemniej tym razem cała animacja jest wyjątkowa, gdyż wszystkie postacie zostały wystylizowane tak, by wyglądały na zrobione z plasteliny. Całość obejrzeć można poniżej:

Przypomnijmy, że wydarzenie Overwatch: Rocznica 2018 startuje już 22 maja. W jego ramach będzie można zdobyć wszystkie elementy graficzne obecne przy okazji poprzednich eventów, a także skorzystać z powracających trybów gry. Całość potrwa do 11 czerwca.