Inauguracyjny sezon akademickich rozgrywek prowadzonych przez Esports Association wkracza w decydujący etap. Po siedmiu kolejkach online w poznaliśmy trzech z czterech uczestników lanowych finałów. O tym, kto wywalczy ostatnią przepustkę do Katowic zadecyduje potrójna dogrywka w grupie B, której wyniki poznamy dziś wieczorem podczas specjalnej transmisji z Edu Esports League. Partnerem streama będzie MSI, a rezultat "triple tiebreakera" to nie jedyny aspekt, dla którego warto zostać naocznym świadkiem wydarzenia.

Mimo że bieżące rozgrywki Edu Esports League traktowane są jako sezon testowy, rywalizacja między uczelniami toczy się na całego. W grupie A nieosiągalne okazały się reprezentacje politechnik z Gdańska i Wrocławia, ale w pozostałych spotkaniach każdy był w stanie wygrać z każdym. Podobnie zacięta walka o play-offy miała miejsce w grupie B, w której do teraz nie znamy kompletu finalistów. Pierwszą lokatę po bezbłędnym sezonie zagwarantowała sobie Politechnika Śląska, a o awans w dogrywce rywalizują jeszcze Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Krakowska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

O 18:00 wystartuje transmisja specjalna, podczas której organizatorzy podsumują fazę zasadniczą Edu Esports League. Poza komentatorami i ekspertami, którzy na przestrzeni ostatnich kilku tygodni współtworzyli rozgrywki, w studio pojawią się także kapitanowie topowych drużyn z obu grup. Ujawniona zostanie także data i lokacja finałów, które już wkrótce odbędą się w Katowicach. Jako że partnerem wieczornego streama i turnieju finałowego jest MSI, widzowie mogą spodziewać się giveaway’ów sprzętu sygnowanego przez producenta.

Kto dołączy do Politechniki Wrocławskiej, Gdańskiej i Śląskiej w Katowicach aby zawalczyć o ćwierćfinał Pucharu Polski Cybersport i wyjazd na europejskie finały na Teneryfie? Dowiemy się już za 2 godziny na ligowym kanale Twitch!