Za nami wielki finał StarSeries i-League Season 5. Zwycięzcą tych prestiżowych zawodów zostało Natus Vincere, które bez większych problemów pokonało NRG Esports 2:0. Na`Vi, w końcu stanęło na najwyższym stopniu podium, po porażce finale poprzedniego sezonu tego turnieju przeciwko mousesports, czy zajęciu drugiego miejsca w trakcie DreamHack Masters Marseille 2018.

NRG Esports 0 : 2 Natus Vincere

(StarSeries i-League S5 – wielki finał)
8 7 Overpass 8 16
1 8
7 6 Mirage 9 16
1 7
-  Nuke  -

Pierwszą rozgrywaną w wielkim finale mapą był Overpass wybrany przez NRG Esports. Na nim już na samym początku zawodnicy Na`Vi objęli prowadzenie, pozwalając rywalom na ugranie siedmiu oczek dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po zamianie stron sytuacja amerykańskiej ekipy się jeszcze bardziej skomplikowała, gdyż na jej konto wpadła tylko 20. runda i ostatecznie to s1mple wraz z kolegami wygrali pierwszą potyczkę.

Na Mirage'u, podobnie jak na Overpassie, pierwsze oczka wpadły na konto drużyny flamiego. W pierwszej połowie mogliśmy jednak zobaczyć jeszcze porządną walkę amerykańskiej ekipy, bowiem doprowadziła ona do wyniku 6:9 na koniec połówki. Limit szczęścia FugLy'ego i spółki w końcu się jednak wyczerpał. Po zamianie stron NRG nie udało się odrobić strat i zdołało zwyciężyć już tylko w jednej rundzie, co dało łatwe zwycięstwo Natus Vincere w drugiej, i ostatniej już połowie tego turnieju.

Dzięki zwycięstwu w wielkim finale, Na`Vi zgarnęło aż 125 tysięcy dolarów nagrody głównej, a NRG Esports musiało się zadowolić jedynie 50 tysiącami. Należy jednak pamiętać, że jest to pierwszy turniej najwyższej klasy, w którym Brehze wraz z kolegami zaszli tak daleko. Gdy zawodnicy tej ekipy przegrywali w fazie grupowej 0-2 nikt nie przypuszczał, że wygrają oni wszystkie pozostałe mecze i dojdą aż do ostatniego etapu zawodów.

Klasyfikacja końcowa imprezy prezentuje się następująco:

1. Natus Vincere 125 000 $
2. NRG Esports 50 000 $
3-4. mousesports, North 25 000 $
5-8. AGO Esports, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas, SK Gaming 10 000 $
9-11. AVANGAR, GODSENT, Renegades 6 000 $
12-14. HellRaisers, TyLoo, Virtus.pro 4 000 $
15-16. VG.FlashGaming, Gambit Esports 2 500 $