Piąty sezon Rocket League Championship Series zakończony. Tytuł mistrzów świata RLCS obronili zawodnicy Teamu Dignitas, którzy w wielkim finale pokonali NRG Esports w obydwu ostatnich seriach Bo7, rewanżując się za porażkę w półfinale drabinki wygranych. Oprócz tego zaszczytnego tytułu na konto zespołu Alexandre "Kaydopa" Couranta powędrowało 100 000 dolarów nagrody. Reprezentujący Amerykę Północną wicemistrzowie świata zainkasowali 60 tysięcy.

W meczu o mistrzostwo NRG Esports wystarczyło wygrać jedno Bo7, podczas gdy mistrzowie Europy potrzebowali dwóch zwycięskich serii. Wszystko ze względu na grę w drabince podwójnej eliminacji oraz ani jednej porażki na koncie Amerykanów. Pierwszy mecz lepiej rozpoczął Team Dignitas, lecz NRG wyrównało sprowadzając spotkanie do Bo5. Trzy kolejne starcia wygrali jednak europejczycy, dzięki czemu wszystko rozstrzygnęło się w drugim Bo7.

Decydująca seria była godna finału. Team Dignitas był już o włos od zwycięstwa, wysuwając się na prowadzenie 3:1 w serii. W ostatniej chwili w zawodnikach NRG Esports obudził się duch walki, dzięki czemu wyrównali rezultat w Bo7. O wszystkim zadecydowała ostatnia bitwa na Champions Field. Ta zaczęła się katastrofalnie dla Pierre'a "Turbopolsy" Silfvera, który w pierwszych sekundach wbił piłkę do własnej bramki. Na szczęście Dignitas zdołało wyrównać, a do końca podstawowego czasu rozgrywki obydwie drużyny zdobyły jeszcze po dwa oczka. O mistrzostwie zadecydował złoty gol. Szwedzki zawodnik Dignitas odpokutował za wcześniejszego samobója, zdobywając gola na wagę mistrzostwa w 22. sekundzie dogrywki.

Ostateczny rozkład puli nagród między uczestników RLCS Season 5 World Championship:

1. Team Dignitas 100 000 $
2. NRG Esports 60 000 $
3. compLexity Gaming 30 000 $
4. Cloud9 15 000 $
5.-6. Evil Geniuses, Chiefs Esports Club 10 000 $
7.-8. Team EnVyUs, G2 Esports 7000 $
9.-10. Tainted Minds, Renault Vitality 5500 $