Na trzy dni przed startem jednej z najmocniejszych światowych lig League of Legends, NA LCS, Cloud9 postanowiło, że dokona trzech kluczowych zmian w składzie na pierwszą kolejkę. Miejsca Nicolaia "Jensena" Jensena, Zachary'ego "Sneaky'ego" Scuderi oraz Andy'ego "Smoothiego" Ta zajmą Greyson "Goldenglue" Gilmer, Youri "Kieth" Jew oraz Tristan "Zeyzal" Stidam.

Dla wielu ta decyzja jest dość zaskakująca. Mało kto spodziewał się, że trzech kluczowych graczy pierwszego składu C9 nagle zostanie od niego odsunięta. Nie znamy do końca powodów, dla których zdecydowano się na taki ruch. Właściciel organizacji, Jack Etienne oraz trener zespołu, Bok "Reapered" Han-gyu, przedstawili całą sprawę w filmie opublikowanym w serwisie YouTube.

Nie wyjaśnili oni jednak do końca powodów zmian. Nieoficjalnie mówi się o kłopotach z motywacją trójki zawodników, która przez ostatnie lata stanowiła o sile Cloud9. Organizacja twierdzi jednak, że postanowiono dać szansę graczom z akademii, ponieważ zasłużyli oni sobie na to dobrą grą w ostatnim czasie.