Counter-Strike w wersji Beta 1.0

Początkowo CS był wyłącznie modem do Half-Life'a, a prace nad nim zaczęły się w styczniu 1999 roku. Najpierw pracował nad nim wyłącznie Minh Le, a później dołączył do niego również Jess Cliffe. Nazwę wybrano w marcu tego roku, kiedy obaj rozmawiali ze sobą na ICQ. Rozważano kilka wersji: Counterterrorism, Strike Force czy Terror-Force, ale ostatecznie zdecydowano się na Counter-Strike.

Wersja Beta 1.0, która wydana została dokładnie 25 lat temu, nie była zbytnio rozwinięta. Wynikać może to choćby z faktu, że mod ten wyciekł do Internetu przed planowaną datą publikacji. To mogło zmusić twórców do przesunięcia jej na wcześniejszy termin.

Wraz z nadejściem Beta 1.0 do dyspozycji mieliśmy w sumie dziewięć broni. Wśród nich znalazły się choćby Glock, USP, M4A1, shotgun czy AWP. Wówczas rozgrywka opierała się wyłącznie na uwalnianiu zakładników, a odbywało się to na takich mapach jak: cs_siege, cs_mansion, cs_prison i cs_wpndepot. Lokacje, na których trzeba było podkładać ładunek wybuchowy pojawiły się dopiero wraz z nadejściem wersji Beta 4.0, co miało miejsce 5 listopada 1999 roku.

Z czasem zespół pracujący nad grą Counter-Strike powiększał się, a sama produkcja ewoluowała. Ostatnia aktualizacja wersji beta miała miejsce 13 września 2000 roku, a licencjonowany produkt pojawił się 8 listopada 2000 roku. Prace nad grą jednak nie ustały, co udowadnia pojawianie się kolejnych wersji oraz nowych elementów i aktualizacji.

No cóż, nie pozostaje nic innego, jak życzyć CS-owi wszystkiego najlepszego!