W związku z ostatnimi wydarzeniami oraz słabymi wynikami Cloud9 w NA LCS trener formacji, Bok "Reapered" Han-gyu, zdecydował się na dłuższą wypowiedź wyjaśniającą obecną sytuację drużyny.

Ostatnie dni nie są najlepsze dla całej sekcji League of Legends w Cloud9. Po zmianie trzech podstawowych zawodników – Nicolaja "Jensena" Jensena, Zachary'ego "Sneaky'ego" Scuderi oraz Andy'ego "Smoothie" Ta na Greysona "Goldenglue" Gilmera, Yuriego "Keitha" Jewa oraz Tristana "Zeyzala" Stidama – wielu fanów zaczęło krytykować osoby odpowiedzialne za tę drużynę. Zdecydowano się nawet na większe wyjaśnienia na forum publicznym, zapewniając, że gracze pierwszego składu mają pełne zaufanie zarządu.

Kilka słów od siebie postanowił dodać trener Cloud9, Reapered, który za pośrednictwem serwisu TwitLonger.com wydał oświadczenie. Zapewnił w nim, że wszystkie sugestie i komentarze ze strony fanów są przez niego brane pod uwagę i otwarcie przyznaje, że w zespole pojawiły się pewne problemy.

Główną kwestią jaką porusza jest jednak decyzja o odstawieniu podstawowych zawodników i postawieniu na graczy z akademii. Reapered stwierdził, że nie wybrano zawodników jedynie na podstawie wyników osiągniętych podczas treningów, ale brano pod uwagę jakość i styl zwycięstw. To właśnie to miało zadecydować o wyborze Goldenglue'a, Keitha oraz Zeyzala jako podstawowych graczy. Trener zapewnił także, że odsunięci zawodnicy dostaną szansę na udowodnienie swojej wartości.

Całą wypowiedź Reapereda znajdziecie w tym miejscu.