Peter "stanislaw" Jarguz kilku ostatnich miesięcy nie może zaliczyć do udanych. Próba stworzenia duńsko-amerykańskiego zespołu pod banderą OpTic Gaming spaliła na panewce, a w trakcie pierwszych dwóch turniejów offline w barwach compLexity dwudziestoczteroletni zawodnik ani razu nie dotarł do fazy play-off. Ta sytuacja może się jednak zmienić podczas ruszającego dziś amerykańskiego Minora, przed którym Kanadyjczyk udzielił obszernego wywiadu portalowi dust2.us.

Według północnoamerykańskiego prowadzącego cel zespołu na zawody w Londynie jest oczywisty: – Oczekiwania drużyny są dosyć proste: chcemy awansować na Majora. To byłby kamień milowy dla chłopaków z ekipy. Oni nigdy nie grali na Majorze. Ja i ShahZaM posiadamy pewne doświadczenie w tej kwestii i to może być cennym elementem, który przeprowadzi nas przez Minora - stwierdził. Stanislaw odniósł się również do rywali, jakich los skojarzył z compLexity w fazie grupowej: – Graliśmy już przeciwko tym zespołom, wiemy dokładnie, czego się spodziewać. Oczekujemy, że z łatwością pokonamy naszych przeciwników, jeśli tylko zagramy na naszym najwyższym poziomie. Jesteśmy tak samo przygotowani na każde spotkanie. Przeanalizowaliśmy ich podstawowe taktyki i upewniliśmy się, że jesteśmy gotowi. 

Dodatkowo Jarguz podziękował swojej obecnej organizacji za warunki, jakie zapewnia jemu i reszcie formacji: – Zdecydowanie uważam, że compLexity jest najlepszą organizacją, dla jakiej kiedykolwiek grałem. Wiem, że CS to biznes, ale grając dla compLexity w ogóle tego nie czuję. Oni się o mnie troszczą i dają wszystko, co potrzebne do odniesienia sukcesu. Zapewniają sprzęt i wyżywienie, oferują dobre słowo. Jak potrzebuję z kimś pogadać, to zawsze mogę się do nich zwrócić. Granie dla takiej organizacji pozwala mi się skupić po prostu na CS-ie, a oni zajmują się resztą spraw i ułatwiają życie. 

W swoim pierwszym pojedynku na amerykańskim Minorze compLexity jutro o 13 podejmie brazylijski zespół FURIA. Podczas ostatniego starcia tych dwóch drużyn lepsza okazała się formacja z Ameryki Południowej, więc Jarguz i spółka na pewno będą chcieli odegrać się swoim rywalom. Amerykański Minor potrwa od 7 do 11 lipca. Po więcej szczegółowych informacji na temat Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.