STS
fot. Riot Games

Europa pokonuje Amerykę Północną w Rift Rivals 2018!

Minionej nocy zakończyły się play-offy Rift Rivals 2018: EU x NA. Stary Kontynent w końcu udowodnił swoją wyższość nad regionem Ameryki Północnej, odpłacając mu się za porażkę w ubiegłorocznej edycji turnieju. W finale reprezentanci europejskiego LCS-u pokonali swoich oponentów zza wielkiej wody wynikiem 3:1. Na początek serii do walki wytypowano Echo Fox oraz G2 Esports. […]

Minionej nocy zakończyły się play-offy Rift Rivals 2018: EU x NA. Stary Kontynent w końcu udowodnił swoją wyższość nad regionem Ameryki Północnej, odpłacając mu się za porażkę w ubiegłorocznej edycji turnieju. W finale reprezentanci europejskiego LCS-u pokonali swoich oponentów zza wielkiej wody wynikiem 3:1.

Na początek serii do walki wytypowano Echo Fox oraz G2 Esports. Patrząc na wyniki zespołu Marcina „Jankosa” Jankowskiego w pierwszej części turnieju, można było oczekiwać, że bez większego trudu poradzi sobie on z Echo Fox. Niestety jednak drużyna Polaka kompletnie zawiodła w tym spotkaniu, przegrywając już po 23 minutach rozgrywki.

Następnie na arenie pojawili się zawodnicy 100 Thieves oraz Fnatic. Wyrównany stan zdobytego złota utrzymywał się tylko do okolic 12. minuty, bowiem właśnie wtedy Fnatic zwyciężyło piekielnie ważną walkę drużynową. Od tamtej chwili Gabriël „Bwipo” Rau i jego kompani konsekwentnie powiększali swoją przewagę, przyciskając tym samym 100 Thieves do muru. Decydująca batalia miała miejsce kilka minut po zdobyciu Nashora przez Fnatic. Reprezentanci NA LCS nie mieli jednak najmniejszych szans na wybronienie swojej bazy i musieli uznać wyższość Fnatic.

Później w szranki stanęli zawodnicy Teamu Liquid i Splyce. Podopieczni Petera Duna kompletnie nie radzili sobie w fazie grupowej Rift Rivals, znacząco zaniżając ogólny wynik Europy. Niemniej, w starciu z Liquid Splyce zaprezentowało się wręcz fenomenalnie, grając niczym z nut. Yiliang „Doublelift” Peng i reszta utrzymywali równy wynik tylko w pierwszych dziesięciu minutach, później Splyce przejęło kontrolę na dobre i bez problemów zgarnęło kolejny punkt dla Starego Kontynentu.

Ostatnią nadzieją NA LCS było Echo Fox, które musiało zwyciężyć z Fnatic. Tak się jednak nie stało, bowiem Bwipo i jego koledzy kolejny raz okazali się być silniejsi na Summoner’s Rift. Fnatic przejęło inicjatywę w grze mniej więcej po upływie kwadransa, kiedy Bwipo zgarnął dwa zabójstwa. To wystarczyło, aby jego Aatrox chwycił wiatr w żagle i stał się prawdziwą maszynką do zabijania. Po zgarnięciu fioletowego wzmocnienia już w 21. minucie rozgrywki Fnatic z łatwością wdarło się do bazy swojego rywala.

Wyniki decydującego starcia Rift Rivals 2018: EU x NA:

Sobota, 7 lipca 2018

21:30 NA LCS 1:3 EU LCS Bo5
21:30 Echo Fox 1:0 G2 Esports Bo1
22:30 100 Thieves 0:1 Fnatic Bo1
23:30 Team Liquid 0:1 Splyce Bo1
00:30 Echo Fox 0:1 Fnatic Bo1

Dzięki zwycięstwu w Rift Rivals 2018: EU x NA reprezentacja Starego Kontynentu zainkasowała 20 000 dolarów, podczas gdy drużyny z Ameryki Północnej muszą zadowolić się kwotą w wysokości 5 000 dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drugi dzień amerykańskiego Minora, dziś poznamy kolejną dwójkę półfinalistów

Wczoraj awans do fazy pucharowej amerykańskiego Minora zapewniły sobie NRG Esports oraz eUnited, dziś natomiast do wyżej wymienionych dołączą kolejne...