Zdominowali krajowe rozgrywki, a teraz powalczą o miano najlepszej akademickiej drużyny Starego Kontynentu! Drużyna Politechniki Wrocławskiej poleci dziś na Teneryfę, gdzie od poniedziałku będzie reprezentować Polskę na finałach University Esports Masters. W turnieju weźmie udział jeszcze 10 innych mistrzowskich zespołów z poszczególnych krajów Europy, a główną nagrodą będzie przepustka na światowe finały w Chinach.

Reprezentacja Politechniki Wrocławskiej, która nie miała sobie równych w minionym sezonie rozgrywek autorstwa Esports Association, stawiana jest w gronie faworytów europejskich finałów. Aby awansować do play-offów, studenci z Dolnego Śląska będą musieli przebrnąć przez fazę grupową, w której czekają na nich zespoły z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec oraz Włoch. Rozpiska grupowych meczów Polaków prezentuje się następująco:

Poniedziałek, 16 lipca 2018
15:00 Polska vs Wielka Brytania Bo1
16:00 Polska vs Irlandia Bo1
Wtorek, 17 lipca 2018
12:00 Polska vs Niemcy Bo1
15:00 Polska vs Włochy Bo1

Do następnej fazy awansują dwie najlepsze ekipy z pierwszego etapu. Półfinały odbędą się 18 lipca, a mecz o 3. miejsce oraz finał - 19 lipca. Studenckie zespoły będą walczyć nie tylko o miano najlepszej drużyny w Europie, gdyż finaliści zagwarantują sobie bowiem udział w International College Cup, który w sierpniu odbędzie się w chińskim Xi'an.

Poza aspektem esportowej rywalizacji, finały University Esports Masters to także doskonała okazja do poznania innych kultur i studenckiej integracji europejskiej. Drużyna Politechniki Wrocławskiej skorzysta z tej okazji m.in. dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które patronuje projektom Esports Association.

Poczynania polskiej reprezentacji będzie można śledzić na polskojęzycznej transmisji z University Esports Masters. Aktualne informacje na temat rozgrywek można znaleźć na fanpage’u Esports Association.