Dennis "dennis" Edman i jego koledzy mają za sobą bardzo nieudany występ na ESL One Cologne. Szwedzi pożegnali się z niemieckim turniejem już po dwóch spotkaniach. Gracze Ninjas in Pyjamas muszą jednak jak najszybciej wyrzucić kłopoty z głowy, bo przed nimi jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy – europejski Minor. W przypadku zajęcia miejsca poza TOP2, formacja ze Skandynawii po raz czwarty z rzędu nie pojawi się na Majorze.

W przeprowadzonym przez dotesports.com wywiadzie dennis przyznał, że jego drużyna nie jest już tym samym zespołem, co przed kilkoma tygodniami. – Sporo zmieniliśmy od Kolonii. Na chwilę obecną nie jestem już prowadzącym. Teraz to zadanie Lekr0 – poinformował 27-latek. – To nasza największa szansa. Ja wracam do tego, co robiłem wcześniej – po prostu fragowałem, robiłem akcje.

Szwed piastował rolę in-game leadera od lutego, kiedy to zastąpił w składzie NiP-u Richarda "Xizta" Landströma. – Lekr0 jest w tym nowy. Wcześniej często dawał zagrywki w trakcie rund, ale teraz prowadzi od samego początku. Robi naprawdę dobrą robotę i wszyscy go słuchają. Gramy całkiem nieźle – dodał.

Ostatni raz Edman pojawił się na turnieju najwyższej rangi podczas PGL Major Kraków, reprezentując wtedy barwy Fnatic. Zapytany o odczucia związane z ostatnim etapem kwalifikacji do Majora, odpowiedział: – To jest tak, że bardzo chcemy się zakwalifikować, ale nie czujemy żadnej presji. Ciągle próbujemy stworzyć własny styl, ponieważ mamy sporo nowych zawodników w drużynie – stwierdził. Oprócz dennisa i Lekr0, do NiP-u na początku tego roku dołączył także Faruk "pita" Pita, który pełni rolę trenera. Doświadczony gracz kontynuuje: – Tak naprawdę to nadal nie odnaleźliśmy naszego sposobu na  grę. To w zasadzie wszystko, nad czym teraz pracujemy. Krok po kroku. Cały czas się rozwijamy, więc myślę że jesteśmy na dobrej drodze. 

Ninjas in Pyjamas w piątek spotkaniem z Red Reserve rozpocznie zmagania na Europe Minor Championship London 2018. W grupie B znaleźli się także reprezentanci Teamu Kinguin oraz Sprout. Dwie najlepsze drużyny dostaną się do fazy play-off. Anglojęzyczna transmisja z tego wydarzenia dostępna będzie na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Z kolei polski stream będzie można oglądać na prywatnym kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego.