Japońska drużyna SCARZ Absolute sprawiła nie lada sensację podczas azjatyckiego Minora. W fazie grupowej zespół Kojiego "Laza" Ushidy skutecznie przeciwstawił się faworyzowanej formacji Renegades, wygrywając 16:14. W dalszej fazie zawodów Renegades dokonało odwetu, pozbawiając tym samym SCARZ szans na awans do głównego turnieju.

W rozmowie z portalem HLTV zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni opowiedzieli o swoich odczuciach związanych z występem na Minorze w Londynie. – Byliśmy bardzo podekscytowani możliwością gry przeciwko europejskim zespołom oraz w szczególności Renegades, ponieważ nie graliśmy przeciwko nim wcześniej. To było dla nas świetne doświadczenie, aby nauczyć się ich taktyk i zobaczyć jak pracują jako zespół, żeby zrobić krok naprzód – dodali.

Japońscy gracze odnieśli się również do sensacyjnego zwycięstwa z ekipą Renegades kilka dni temu. – Poprzednio, gdy wygraliśmy, uczyliśmy się ich ulubionych map oraz zrozumieliśmy jak grają po danej stronie. Mówiąc szczerze, nie spodziewaliśmy się tego zwycięstwa. – Sami zawodnicy nie mogli uwierzyć w to, czego dokonali. – To było swego rodzaju zaskoczenie, weszliśmy z pomysłem robienia tego, co zwykle i dania z siebie wszystkiego. – Reprezentanci SCARZ dodali również dlaczego nie udało im się po raz kolejny zostawić amerykańskiej organizacji w pokonanym polu. – W dzisiejszym meczu mieliśmy wrażenie, że było wiele rzeczy, z którymi nie czuliśmy się wygodnie.

Na sam koniec Japończycy zostali zapytani o sytuację na ich rodzimej scenie, która wciąż pozostaje nieznana dla reszty świata. – Tutaj jest bardzo mało zespołów, które otrzymują wsparcie lub jakiekolwiek wynagrodzenie za grę. Obecnie jesteśmy najlepszą drużyną, ale jest jeden zespół, Ignis, który nie jest jeszcze profesjonalny, ale z biegiem czasu stają się coraz lepsi, więc zwracamy na nich uwagę. W Japonii możliwości są całkiem małe, jest tutaj może jeden lokalny turniej w roku. Kwalifikacje do turniejów w Japonii są ograniczone do minimum, natomiast eliminacje do międzynarodowych turniejów, głównie chodzi o te we wschodniej Azji, odbywają się może raz lub dwa do roku, więc staramy się wystąpić za każdym razem, gdy nadarzy się ku temu okazja  – zakończyli.

Pełny zapis rozmowy ze SCARZ Absolute w języku angielskim można znaleźć pod tym adresem.