Jeden z uczestników 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski, Fake Team, zaprezentował nową drużynę LoL-a. Do drużyny dołączyła trójka nowych zawodników, doskonale znanych na polskiej scenie LoL-a. Są nimi Patryk "Bolszak" Jażdżewski, Patryk "Snoower" Grąbka oraz Mateusz "Matislaw" Zagórski. Drużynę poprowadzi natomiast niemniej rozpoznawalny Michał "Trufeel" Hurny.

Nowy jungler Fake Teamu, Bolszak, w ostatnim czasie reprezentował barwy Teamu Ascent, który dotarł do półfinału ostatniej odsłony ESL MP. Na finałach 16. sezonu najbardziej prestiżowych rozgrywek LoL-a w Polsce mieliśmy okazję zobaczyć również innego z nowych nabytków FT, czyli Matislawa. Zagórski reprezentował barwy Teamu Same Mordeczki, który podobnie jak Ascent zakończył swoją przygodę z ESL MP na półfinale.

Choć ogłoszenie Snoowera jako nowego zawodnika Fake Teamu może sugerować walkę o miejsce na środkowej linii (w której najprawdopodobniej to Matislaw byłby faworytem), to niewykluczone, że byłego zawodnika polskiego TSM-u zobaczymy na bocie w miejsce Janusza "Amadesa" Rabieja. Wspomniał o tym sam Snoower na swoim fanpage'u na Facebooku.

Przed Fake Teamem walka o utrzymanie swojego miejsca w ESL Mistrzostwach Polski. Po zajęciu piątego miejsca ex aequo z ProXimą Gaming FT będzie musiało zagrać w zamkniętych kwalifikacjach, jeśli chce wystąpić w siedemnastym sezonie ESL MP. Rywalem Fake Teamu będzie jedna z czołowych drużyn otwartych kwalifikacji.

Oficjalny skład Fake Teamu prezentuje się następująco:

Fake Team Rafał "Bubnik2" Styczyński
Patryk "Bolszak" Jażdżewski
Mateusz "Matislaw" Zagórski
Patryk "Snoower" Grąbka
Janusz "Amades" Rabiej
Konrad "Grk" Górniak
Michał "Trufeel" Hurny