Team Ascent nie zwalnia tempa. Zaledwie pięć dni temu polska organizacja potwierdziła pozyskanie składu CS:GO, dziś natomiast powraca do nas z kolejnym ogłoszeniem, tym razem dotyczącym Fortnite Battle Royale.

Od teraz pod banderą Ascent występować będzie ekipa znana dotychczas jako Team White. Na co dzień występuje w niej czterech rodzimych graczy, która ma już na swoim koncie pewne sukcesy i to zarówno w kraju, jak i zagranicą. Nowi zawodnicy TA mają za sobą m.in. udział w rozgrywkach Bush Paranoia, a w najbliższym czasie będzie można ich również oglądać w Polskiej Lidze Fortnite.

Trudno przejść obojętnie obok rosnącej popularności tytułu jakim jest Fortnite – przyznał w oświadczeniu Ernest Ziółkowski, współwłaściciel Ascent. – Choć producenci gry nie wykształcili jeszcze idealnego modelu esportowego, wierzymy, że jest to tylko kwestią czasu. Wychodzimy z założenia, że lepiej zacząć badać grunt, niż siedzieć z założonymi rękami. Zespół, który postanowiliśmy wesprzeć zdążył pokazać już swój potencjał. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą chłopaki osiągnął swoje cele szybciej niż się tego spodziewają – dodał.

Nowy skład Teamu Ascent prezentuje się następująco:

  • Adam "Kakuszakak" Płonka
  • Damian "Hiviks" Kowalski
  • Mariusz "Marioszela" Szeliga
  • Konrad "Toxic" Plichta