Mistrzostwa Świata w Rosji już dawno za nami. Teraz jednak pora na piłkę na wirtualnej murawie, dziś wystartowało bowiem FIFA eWorld Cup 2018. Zawody te ściągnęły do Londynu trzydziestu dwóch czołowych graczy z całego świata, którzy powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Pierwsze mecze brytyjskiej imprezy już za nami, ale polscy kibice powinni bardziej wypatrywać godziny 17:05. To właśnie wtedy do gry wejdzie nasz jedyny reprezentant, Damian „damie” Augustyniak, który rywalizować będzie na PlayStation 4. Podopieczny AS Roma Fnatic trafił do jednej grupy z półfinalistą ubiegłorocznej edycji zawodów, Mohammedem „MoAubameyangiem” Harkousem. Zresztą, to właśnie Niemiec będzie pierwszym przeciwnikiem Polaka w fazie grupowej. Ponadto Augustyniak zmierzy się dziś również m.in. z Timem "TheStrxngeRem" Katnawatosem oraz Augustem "Aggem" Rosenmeierem.

Dzisiejszy harmonogram spotkań damie wygląda następująco:

2 sierpnia
17:05 Damian „damie” Augustyniak vs Mohammed „MoAubameyang” Harkous
17:55 Tim "TheStrxngeR" Katnawatos vs Damian „damie” Augustyniak
18:45 August "Agge" Rosenmeier vs Damian „damie” Augustyniak
20:00 Corentin "MaesteroSquad" Thuillier vs Damian „damie” Augustyniak
20:50 Marvin "M4RV" Hintz vs Damian „damie” Augustyniak

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale EA Sports FIFA na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Samo FIFA eWorld Cup 2018 potrwa do 4 sierpnia.