Damian "damie" Augustyniak wziął udany rewanż za wczorajsze niepowodzenia. Polak już po pierwszym dniu rywalizacji stracił matematyczne szanse na awans do play-offów, mimo to walczył do ostatniego meczu podczas FIFA eWorld Cup 2018. Dzięki dwóm wygranym w piątkowe popołudnie nasz zawodnik uplasował się na siódmym miejscu w grupie D. Całą londyńską przygodę gracz znad Wisły musi jednak uznać za nieudaną.

Na początek dnia damie zdeklasował Marcusa "Marcuzo" Jørgensena. Polak zwyciężył w pierwszym spotkaniu wynikiem 5:3, a w rewanżu dołożył rywalowi jeszcze cztery bramki. Tym samym Augustyniak dopiął wreszcie swego i zapisał komplet punktów na swoje konto. W pożegnalnym z turniejem meczu jedyny reprezentant Polski stoczył zażarty bój z Hiszpanem Andonim "AndoniiPM" Payo. Choć po pierwszym ze starć w dwumeczu zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego prowadził 4:3, w rewanżu losy rywalizacji na swoje konto przechylił damie. Dla Polaka była to druga wygrana na FIFA eWorld Cup 2018, a jego finalny dorobek wyniósł 7 punktów.

W grupie zawodnika AS Roma Fnatic najlepszy okazał się Mohammed "MoAubameyang" Harkous. Poza nim awans do 1/8 finału wywalczyli Marcus "Marcuzo" Jørgensen, August "Agge" Rosenmeier i Tim "TheStrxngeR" Katnawatos. Przed dwójką Niemców i Duńczyków jeszcze dziś kolejne starcia w Londynie. Wieczorem poznamy skład półfinałów, które zostaną rozegrane w sobotę przy udziale publiczności w hali O2 Arena.

Wyniki dzisiejszych spotkań z udziałem damiego prezentują się następująco:

3 sierpnia
16:00 Damian "damie" Augustyniak 9:4 Marcus "Marcuzo" Jørgensen
16:50 Damian "damie" Augustyniak 6:5 Andoni "AndoniiPM" Payo

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale EA Sports FIFA na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Wielki finał FIFA eWorld Cup 2018 odbędzie się 4 sierpnia.