Poznaliśmy nowego mistrza świata! Został nim korzystający z Xboxa One Mosaad "Msdossary" Aldossary, który w wielkim finale rozgrywanego w Londynie FIFA eWorld Cup 2018 pokonał grającego na PlayStation 4 Stefano "StefanoPinna" Pinna.

Co oczywiste, Saudyjczyk okazał się najpierw najlepszy na swojej platformie, ogrywając w decydującym meczu Kurta "kurta0411" Fenecha, który przecież wcześniej wyeliminował obrońcę tytułu, Spencera "Gorillę" Ealinga. Z kolei StefanoPinna na PS4 zdołał odwrócić losy pojedynku i mimo wcześniejszej porażki okazał się ostatecznie lepszy od Marcusa "Marcuzo" Jorgensena. Dlatego też w wielkim finale spotkali się właśnie Aldossary i Pinna, ale samo starcie było bardzo jednostronne i zakończyło się wygraną reprezentanta Rogue wynikiem aż 4:0!

Uczyniłem mój kraj dumnym – zaczął Msdossary. – To mój drugi turniej w Wielkiej Brytanii i jednocześnie moje drugie zwycięstwo, dlatego też traktuję to miejsce jak mój drugi dom. (...) Nie zdecydowałem jeszcze co zrobię z główną nagrodą. Moim celem jest wygrywanie każdego roku coraz większej liczby trofeów. W ubiegłym roku zdobyłem jedno, w tym już dwa. To zaszczyt zostać pierwszym zdobywcą nowej wersji pucharu. Mam nadzieję, że nadal będę stawał się coraz lepszy – dodał.

Dzięki zwycięstwu saudyjski zawodnik wzbogacił się aż o 250 tysięcy dolarów. Co ciekawe, jest to już drugi w tym roku trium Aldossary'ego – w kwietniu mógł on świętować mistrzostwo FUT Champions Cup zdobyte w Manchesterze.