STS
fot. ESL

Prezes iHG wystosował oświadczenie odnośnie niewypłacalności wobec dywizji LoL-a

Wszystko co piękne kiedyś się kończy. Illuminar Gaming szturmem weszło na polską scenę esportową, błyskawicznie dominując wszelkie rozgrywki League of Legends. Wydawać by się mogło, że odnosząca tak wielkie sukcesy nie tylko w Polsce, ale i w Europie marka powinna radzić sobie fantastycznie również w kwestiach finansowych. Nic bardziej mylnego.

Poniżej znajduje się oficjalne oświadczenie prezesa Illuminar Gaming – Michała Durczoka – na temat niewypłacalności wobec zawodników i sztabu szkoleniowego sekcji LoL-a.

W związku ze zbliżającymi się artykułami, jestem zmuszony wydać oświadczenie. Większość rzeczy opisana w artykułach będzie prawdą. Prawdą jest, że Illuminar Gaming jest winne graczom oraz trenerom LoL-a wypłaty za okres trzech miesięcy. Prawdą jest, że kwoty te miały być uregulowane kilkukrotnie i sam prosiłem graczy o przesunięcie terminów z powodu opóźnień w rozmowach z inwestorami z różnych kręgów biznesowych. Rozmowy te dalej trwają w kraju i zagranicą. Tym bardziej mnie osobiście zabolał fakt nie posłuchania mojej prośby o przełożenie wydania artykułu. Z drugiej strony muszę zrozumieć zasady działania prasy (nawet tej wydawanej w formie elektronicznej). Gracze wierzyli w moje słowa, ja wierzyłem w słowa osób, które zadeklarowały się wykupić akcje Illuminar wycofując się niedługo przed końcem czasu podpisania umowy o sprzedaży akcji.

Kilkukrotnie myślałem nad różnymi rozwiązaniami, między innymi nad ogłoszeniem upadłości spółki i tym podobnych, jednak ostatecznie moją decyzją oraz słowami osób wokół mnie starałem się walczyć jak się tylko dało o Illuminar. O drużynę. O ludzi ją tworzących. O graczy. O Was fanów – bo dzięki Wam to miało sens i było piękne. Jesteśmy w trakcie kilku rozmów inwestorskich po to, żeby uregulować wszelkie zaległości jakie mam wobec graczy dywizji LoL oraz sztabu trenerskiego. Co będzie dalej z Illuminar? Ja nie chcę teraz poddawać i ferować wyroków. W tym momencie jednak to już nie jest zależne tylko ode mnie.

Przepraszam wszystkich, których zawiodłem, którzy wierzyli w Illuminar Gaming. Jest to z jednej strony bardzo osobiste wyznanie, bo społeczność graczy i fanów esportu pokochałem od pierwszego meczu półfinałowego jako Prezes Illuminar. Dziękuję Graczom dywizji LoL – jesteście niesamowici również jako ludzie. Wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Zikz Stixxay

Zikz i CLG na rozstaju dróg. Zach Goldman tymczasowym głównym trenerem

Tony "Zikz" Gray nie jest już głównym szkoleniowcem Counter Logic Gaming. Po blisko trzech latach spędzonych na funkcji pierwszego szkoleniowca oraz ł...