Na swoich mediach społecznościowych Fnatic poinformowało, iż na dolnej alei przeciwko Giants Gaming zagra Martin "Rekkles" Larsson. Gabriël "Bwipo" Rau, który dotychczas grał na tej pozycji, tym razem wystąpi na topie. Paul "sOAZ" Boyer został przesunięty na ławkę rezerwowych.

Przez drastyczną zmianę mety na początku Summer Splitu, Rekkles po dwóch meczach został przesunięty na ławkę rezerwowych. Gra kimkolwiek innym niż strzelcem ewidentnie mu nie pasowała, przez co organizacja zdecydowała, że jego miejsce zajmie Bwipo, który wcześniej bił się o miejsce na górnej alei z sOAZem. Przez kilka tygodni obydwaj toplanerzy nie musieli martwić się o swoje miejsce w składzie. Jeden z nich musiał jednak grać na pozycji, do której wcześniej nie przywykł. Podczas ósmego tygodnia to Boyer będzie musiał usiąść na ławce. Decyzja ta oznacza, że marksmani znowu są grywalni.

Fnatic dotychczas radzi sobie bardzo dobrze. Nie jest to dominacja, którą pomarańczowo-czarni pokazywali podczas wiosennego splitu, ale cały czas gracze są w stanie zwyciężać mecze. Udowadnia to tabela, w której ćwierćfinaliści mistrzostw świata plasują się na pierwszym miejscu wraz z Misfits.