Szymon "Guru" Nieciąg, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. True eSport, Exeed Esports czy isIMBA, otrzymał całkowity zakaz brania udziału w rozgrywkach World Championship Series do 10 marca 2019 roku. Polski zawodnik StarCrafta 2 został ukarany za toksyczne zachowanie, w tym za rasizm i agresywne zachowanie wobec innych graczy. Jak stwierdził w oficjalnym komunikacie Blizzard, Guru miał wielokrotnie łamać zasady obowiązujące na profesjonalnej scenie SC2.

Zachowanie Guru już w przeszłości wiązało się reperkusjami. W listopadzie 2016 został usunięty z True eSpor, czyli największej organizacji, z którą był związany w trakcie swojej kariery. Miesiąc później został skreślony z listy kandydatów do składu reprezentacji Polski w Nation Wars. Był też zbanowany m.in. z rozgrywek BasetradeTV czy Gauntlet. Guru, zarówno na scenie polskiej, jak i zagranicznej, był wielokrotnie krytykowany za niesportowe podejście do innych zawodników, a także za wypowiedzi na tle rasistowskim czy szeroko pojętą "mowę nienawiści". Oskarżano go także o tzw. "streamcheating".

Guru kilkukrotnie brał udział w imprezach LAN organizowanych pod szyldem WCS, jednak ani razu nie osiągnął satysfakcjonującego rezultatu. Ban, o którym zadecydował dział esportowy Blizzarda, uniemożliwi mu grę w jakichkolwiek imprezach sankcjonowanych przez system World Championship Series, a więc także w turniejach takich jak Intel Extreme Masters.