Już jutro przy Łazienkowskiej 3 Legia Warszawa podejmie Zagłębie Sosnowiec w 5. kolejce piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. Przed właściwym spotkaniem na płycie stadionu pojawi się specjalna strefa, w której kibice będą mogli spróbować swoich sił w FIFA 18. Całemu wydarzeniu będą towarzyszyły dwa pojedynki pomiędzy reprezentantami sekcji Legii oraz Zagłębia.

Na godzinę 13.30 planowane jest otwarcie esportowej strefy. Godzinę później powinien rozpocząć się pierwszy mecz pomiędzy Miłoszem „miloszem93” Bogdanowskim a Dominikiem „Boggysem” Bogusiem. Przebieg pojedynku będzie można śledzić na portalu Onet.pl. Mistrz Polski z obecnego roku nie krył radości z powodu uczestniczenia w tego typu wydarzeniu.

Cieszę się, że pierwszy raz będę mógł rozegrać mecz tak blisko murawy, na której występują zawodnicy Legii Warszawa. Uważam, że to świetne połączenie rozgrywki wirtualnej z atmosferą stadionu. Już sam fakt, że tym specjalnym wydarzeniem interesują się media o największych zasięgach w Polsce i o sekcji Legia eSports usłyszy większa grupa fanów, jest dla nas wielkim wyróżnieniem.

Tuż po zakończeniu pierwszej potyczki umiejętności Boggysa sprawdzi drugi zawodnik Legii, Michał „sroka” Srokosz. W tym przypadku spotkanie odbędzie się w formule BO2. Jak dodaje Krzysztof Stalewski wydarzenie to ma stanowić świetną promocję sportów elektronicznych, nawet wśród osób które po raz pierwszy mają z nimi styczność. Transmisja wszystkich spotkań będzie dostępna na oficjalnym kanale Legii w serwisie Twitch.