Czwarty tydzień ESL Mistrzostw Polski jest już historią. W miniony poniedziałek i wtorek zostały rozegrane łącznie cztery kolejne starcia, w których triumfowały między innymi Team DPD oraz Szata Maga. To właśnie midlanerzy obydwu formacji, czyli odpowiednio Marcin "bucu" Świech oraz Michał "Roison" Dubiel zostali nominowani do zdobycia tytułu MVP czwartej rundy ESL MP. Zdaniem głosujących bardziej na ten tytuł zasłużył zawodnik Kurierów. bucu zdobył blisko 384 głosów, czyli o prawie 300 więcej, niż Roison.

Dla Świecha i całej jego drużyny zwycięstwo odniesione w meczu z E-Blue Digital Paradox było na wagę złota. Potencjalna porażka oznaczałaby niemal pewne pożegnanie z szansami na play-offy. Mimo to Team DPD stanął na wysokości zadania i pokonał EDP w dwóch starciach na Summoner's Rift.

bucu miał bardzo duży wkład w sukces swojej drużyny. Zarówno grając Talonem, jak i później LeBlanc wypracowywał sobie gigantyczną przewagę nad przeciwnym midlanerem, która owocowała w późniejszej fazie. W pierwszym starciu bucu zdobył 14 zabójstw. Jest to największa liczba eliminacji, jaką w jednej potyczce na Summoner's Rift był w stanie zdobyć ktokolwiek z biorących udział w 17. sezonie ESL MP. Łącznie w obydwu spotkaniach zawodnik Teamu DPD osiągnął KDA na poziomie 8,75 oraz DPM wynoszące nieco ponad 823.

Ani bucu, ani ktokolwiek z Kurierów nie może jednak spocząć na laurach. Przed nimi walka o play-offy, które w dalszym ciągu są na razie tylko w strefie co najwyżej odważnych planów. Jedna ich porażka i sukces EDP może zepchnąć DPD z powrotem na siódme miejsce, które na koniec fazy zasadniczej będzie oznaczało pożegnanie z ESL Mistrzostwami Polski. Klasyfikację ESL MP w LoL-a oraz harmonogram przyszłych tygodni znajdziecie w naszej relacji tekstowej.