Ninjas in Pyjamas znów inwestuje w skład Dota 2. Po ponad rocznej nieaktywności na scenie popularnej MOBY szwedzka organizacja zaprezentowała nam nową drużynę opartą głównie na graczach do niedawna reprezentujących Team Secret oraz OpTic Gaming.

Rolę kapitana zespołu pełnić będzie Peter "ppd" Dager, czyli jeden z weteranów światowej sceny, który ma na swoim koncie między innymi triumf na The International 2015. W barwach OpTic Gaming Amerykanin razem z Netą "33" Shapirą w tym roku zajął między innymi drugie miejsce na ESL One Birmingham oraz 7-8. na ostatniej odsłonie TI. Izraelczyk to kolejny członek nowo powstałego składu NiP-u, dla którego będzie to druga okazja do regularnej rywalizacji na najwyższym poziomie. Adrian "Fata" Trinks i Marcus "Ace" Hoelgaard to duet mający za sobą całkiem udany rok pod banderą Teamu Secret. Niemiec wraz z Duńczykiem mogli się cieszyć między innymi z wicemistrzostwa ESL One Hamburg 2017 i 5-6. pozycji na TI 8 w Vancouver. Ostatnim zawodnikiem nowego NiP-u został Martin "Saksa" Sazdov, który największe sukcesy osiągał w szeregach Digital Chaos na przełomie 2016 i 2017 roku. Macedończyk w swoim dorobku posiada między innymi drugą lokatę na The International 6.

Decyzję o zatrudnieniu nowej formacji krótko skomentował CEO Ninjas in Pyjamas, Hicham Chahine: – W ciągu ostatniego roku obserwowaliśmy scenę Doty 2 oceniając możliwości powrotu do tej gry. Okazja taka jak ta nie zdarza się często i jesteśmy zachwyceni posiadaniem takiego doświadczonego i utalentowanego składu pod naszymi skrzydłami – stwierdził.

Na debiut lanowy międzynarodowej piątki nie trzeba będzie długo czekać. NiP otrzymał bowiem piąte bezpośrednie zaproszenie na ESL One Hamburg z pulą nagród o wysokości 300 tysięcy dolarów. Niemieckie zawody odbędą się między 23 a 28 października, a udział w nich weźmie łącznie dwanaście ekip. Warto jednak pamiętać, iż tegoroczna odsłona tych rozgrywek nie jest częścią Dota Pro Circuit.

Obecny skład Ninjas in Pyjamas wygląda następująco:

  • Peter "ppd" Dager
  • Neta "33" Shapira
  • Adrian "Fata" Trinks
  • Marcus "Ace" Hoelgaard
  • Martin "Saksa" Sazdov