Już 28 września na stadionie Legii odbędzie się spotkanie 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy, podczas którego stołeczna drużyna zmierzy się z Arką Gdynia. Równolegle z piłkarzami rywalizować będą także reprezentanci sekcji esportowych obu klubów, którzy staną naprzeciwko siebie, by rozegrać mecz w FIFA 19.

Pojedynek na wirtualnej murawie rozpocznie się o godzinie 20:30, czyli dokładnie o czasie, w którym wystartuje również starcie piłkarskiej Ekstraklasy. Legię reprezentować będą oczywiście Miłosz „milosz93” Bogdanowski i Michał „Sroka” Srokosz, zaś w barwach Arki wystąpią zakontraktowani w marcu tego roku Bartosz "Bartas" Tritt i Michał ,,Owca’’ Owczarzak. W obu pojedynkach zastosowany zostanie system BO2, a w przerwie między jednym a drugim meczem zawodnicy z Warszawy udadzą się na sektor rodzinny, by tam rozdawać autografy oraz pozować do wspólnych zdjęć z najmłodszymi kibicami.

Takiego esportowego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było – przyznał Krzysztof Stalewski, dyrektor rozwoju biznesowego Legii. – Łączymy świat tradycyjnego futbolu i esportu w najbardziej spektakularnej formule - podczas meczu na boisku będzie toczył się drugi mecz, wirtualny, a wszystko to odbędzie się w tym samym czasie na naszym stadionie. W dodatku premierowo zaprezentujemy nową odsłonę gry FIFA 19, którą przygotowaliśmy również w ekskluzywnej wersji dla kibiców Legii. Organizując takie spotkanie pokazujemy otwartość klubu na nowe trendy, które chcemy wyznaczać nie tylko na boisku. Dzięki partnerowi Legia eSports, Onet.pl, zasięg naszej inicjatywy będzie nieograniczony – dodał.

Starcie między miloszem93 a Bartasem transmitowane będzie na głównej stronie Onet.pl, natomiast pojedynek Sroki z Owcą obejrzeć będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału Twitch Legia eSports, który znajduje się pod tym adresem.