Gambit Esports sprawiło nie lada niespodziankę podczas ESL One New York. W derbach regionu CIS Mikhail "Dosia" Stolyarov i kompani nie pozostawili złudzeń finalistom ostatniego Majora, Natus Vincere. Tym samym Gambit zameldowało się w półfinale tej imprezy. Trener formacji, Andrey "B1ad3" Gorodenski został zapytany o sytuację w drużynie w kontekście nadchodzącego odejścia Abaya "Hobbita" Khassenova.

Szkoleniowiec Gambit zapewnia, że zespół już od pewnego czasu wiedział o planach Kazacha. – O odejściu Hobbita wiedzieliśmy od dwóch miesięcy. Sądzę, że to właśnie z tego powodu nie mieliśmy ducha zespołowego. Kiedy wiesz, że jeden z zawodników odchodzi, to tworzy pewne problemy w głowach reszty graczy. W takiej sytuacji cała piątka nie ma wspólnych celów i nie chce spróbować osiągnąć ich wspólnie – wyjaśnia. Trener opisał, jak ów informacja wpływała na pozostałą czwórkę reprezentantów Gambit. – Czuliśmy presję w Sztokholmie i na Majorze, ponieważ po każdej nieudanej mapie atmosfera była bardzo zła. Zawodnicy czuli, że nie stanowią jedności. To wyglądało tak, jakby każdy był wyodrębniony, miał swoje pomysły i problemy – wyznał.

B1ade uważa, że część problemów udało się zażegnać w Ameryce. – Tutaj w Nowym Jorku przeszliśmy ewolucję względem tego, co było wcześniej. Byliśmy postawieni w sytuacji odejścia Hobbita, ale z turnieju na turniej rozwijaliśmy się mimo tej świadomości. Teraz każdy zdaje sobie sprawę z mankamentów w naszej drużynie, ale jeżeli utrzymamy motywację być może uda nam się nie powtórzyć tych samych błędów – oznajmił B1ad3Gorodenski zdradził preferencje drużyny odnośnie wyboru nowego zawodnika. – Myślę, że spróbujemy pozyskać prowadzącego, to nasz priorytet. Jeżeli nie uda nam się znaleźć odpowiedniego IGL-a, to być może spróbujemy zbudować coś innego. Coś podobnego, do tego co gramy na tym turnieju, bez prowadzącego który ma pierwszeństwo w mówieniu – zakończył.

Pełna wersja wywiadu w języku angielskim dostępna jest pod tym adresem. Jutrzejszy pojedynek Gambit z Teamem Liquid zaplanowany jest na godzinę 22:50. Stawką tego spotkania będzie miejsce w wielkim finale imprezy na amerykańskiej ziemi. Transmisja z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska na Twitchu. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej.