Niespodziewana informacja z obozu Wisły Płock. Główny midlaner formacji, Marcin "bucu" Świech poinformował, że nie weźmie udziału w finałach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Jego miejsce w składzie Nafciarzy zajmie zawodnik R6T, Mateusz "Matislaw" Zagórski, dla którego będzie to debiut w tej odsłonie ESL MP.

Powodem absencji Świecha na finałach rozgrywanych w ramach Poznań Game Arena jest ślub jego siostry. bucu zdecydował się poświęcić czas na pomoc i pełne uczestnictwo na uroczystości, niż próbować na siłę pogodzić ślub i finały ESL MP. – (...) Nic nie jest dla mnie bardziej wartościowe, niż obecność od początku do końca na tej uroczystości. Starałem się jakoś pogodzić obie rzeczy, ale doszedłem do wniosku, że jest to zbyt ważne wydarzenie w życiu mojej siostry żeby kombinować/spóźnić się/opuścić większość wesela, więc postanowiłem, że jej po prostu we wszystkim pomogę zamiast jeszcze komplikować i dodatkowo stresować – oznajmił bucu.

Warto zaznaczyć, że zmiana ta dokonała się za zgodą wszystkich półfinalistów ESL Mistrzostw Polski. W normalnych okolicznościach nie byłoby to wymagane, ale skład Wisły Płock, grając jeszcze pod banderą Teamu DPD, wykorzystał obydwie dozwolone roszady. W takiej sytuacji wymagana była zgoda innych uczestników oraz administracji, która ostatecznie została uzyskana.


W półfinale 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski Wisła Płock podejmie Illuminar Gaming, czyli obrońcę tytułu. W drugim półfinale do walki staną Pompa Team oraz Ravioli Ravioli. Więcej informacji dotyczących 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski znajdziecie w naszej relacji tekstowej.