Fortnite
fot. Epic Games

Fortnite na iOS-a przyniósł dochód w wysokości ponad 300 milionów dolarów

Według doniesień SensorTower Fortnite na iOS-a przez 200 dni przyniósł zysk Epic Games w wysokości aż 300 milionów dolarów, czyli około 1,122 miliarda złotych. Za takie pieniądze można kupić nowego Boeinga 787-9 Dreamlinera lub Airbusa A350-900.

Codziennie grający na urządzeniach Apple’a kupują w najpopularniejszym tytule battle royale przedmioty za ponad 1,5 miliona dolarów! Ponadto od premiery 6. sezonu gry średnia kwota wzrosła o ponad milion i oscyluje w okolicach 2,5 miliona dolarów.

Powyższa grafika pokazuje, jak podczas pierwszych dwustu dni od wydania radziły sobie poszczególne najpopularniejsze produkcje na urządzenia z mobilnym oprogramowaniem od Apple pod względem dochodów. Jak możemy zauważyć, Fortnite bez większych problemów pokonuje znane Clash Royale i wręcz góruje nad Honor of Kings i Knives Out. Łączne dochody przez 55% roku drugiej z gier w zestawieniu były o 72 miliony dolarów mniejsze od lidera, natomiast trzecia i czwarta zapewniła prawie trzykrotnie mniejszy przychód.

Najbliższy konkurent dzieła Epic Games – PUBG Mobile, wypada przy Fortnite delikatnie mówiąc słabo. Gra studia PUBG Corp. jak dotąd przyniosła dochód w wysokości tylko 47 milionów dolarów. Warto zauważyć że żaden z powyższych tytułów nie ma nawet podejścia do Pokemon Go, które w zaledwie 113 dni przekroczyło granicę 300 milionów dolarów i nadal zarabia (choć dużo mniejsze) pieniądze.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k odpada z PGL Quake Champions Open już w fazie grupowej

Faza grupowa PGL Quake Champions Open dobiegła już końca, ale akurat Maciej "Av3k" Krzykowski nie będzie wspominać jej zbyt miło. Polak, który przebrn...