fot. StarLadder

StarLadder i PUBG Corp. wspólnie zorganizują profesjonalną europejską ligę

Parę miesięcy temu, przy okazji prestiżowego PUBG Global Invitational Berlin 2018, producenci popularnego battle royale’a ujawnili swój pięcioletni plan na rozwój esportowej sceny PUBG. W przedstawionym przez deweloperów gry projekcie znalazł się m.in. pomysł utworzenia profesjonalnych lig w największych regionach świata. Dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące europejskich rozgrywek, które jak się okazało, będą organizowane przez StarLadder.

Już w styczniu przyszłego roku rozpoczną się zmagania PUBG Europe League (PEL), które będą częścią globalnej struktury profesjonalnych rozgrywek. Najlepsze zespoły PEL zakwalifikują się na międzynarodowy turniej na koniec sezonu, gdzie zmierzą się z najsilniejszymi formacjami z pozostałych regionów świata. Europejska liga będzie składać się z trzech faz w inauguracyjnym sezonie, a rywalizować w niej będzie łącznie szesnaście formacji.

Drużyny będą rozgrywać wszystkie spotkania na lanie, w specjalnie przygotowanym studio StarLaddera, które będzie umiejscowione w stolicy jednego z europejskich państw. PUBG Corp. zapewni zakwaterowanie oraz transport dla każdej uczestniczacej w PEL ekipy oraz będzie się z nimi dzielić zyskami z ligi.

Turnieje kwalifikacyjne do europejskiej ligi w PUBG rozpoczną się już w październiku i będą trwać do połowy grudnia, kiedy to rozegrane zostaną finały lanowe, w których uczestniczyć będą aż 32 drużyny z najlepszymi wynikami z eliminacji. Oprócz PUBG Europe League równolegle trwać będą także rozgrywane online zmagania Contenders League, czyli drugiej ligi Starego Kontynentu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że najgorsze ekipy PEL będą musiały powalczyć o miejsce w rozgrywkach z najlepszymi zespołami z Contenders League.

Łączna pula nagród na cały sezon 2019 w PEL oraz Contenders League będzie wynosić okrągły milion dolarów. Więcej informacji na temat zmagań poznamy już wkrótce.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Vitality

Kolejna niespodzianka z udziałem Polaków! Team Vitality pokonuje obrońców tytułu!

Lepszego dnia zarówno fani Polaków na Worlds, jak i całej Europy nie mogli sobie wyobrazić. Niebywały sukces G2 Esports powtórzył Team Vitality, który...