Team Kinguin nie zwalnia tempa. Mistrzowie 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w dobrym stylu zainaugurowali kolejny tydzień zmagań w ramach 29. sezonu ESEA Mountain Dew League i bez problemu pokonali szwedzkie x6tence Galaxy.

Team Kinguin 16 : 7 x6tence Galaxy

(ESEA Mountain Dew League S29)
16 12 Cache 3 7
4 4

Dynamiczne podejście pod bombsite A na samym początku zaskoczyło Pingwiny i zmusiło je do odwrotu i przegrupowania. Długie odbijanie rodziło obawę, że pierwsza runda wpadnie na konto terrorystów, ale dobre zgranie zespołu pozwoliło Polakom rozbroić bombę na sekundy przed wybuchem. Bez echa nie pozostały również ostatnie zmiany w ekonomii, przez co już w trzecim pojedynku po stronie Szwedów pojawiło się AWP. Jacek „MINISE” Jeziak nie dał jednak nacieszyć się tą bronią rywalom i już chwilę później mógł cieszyć się z kolejnego oczka. Polska obrona raz za razem kontrowała ataki szwedzkiej drużyny i w łatwy sposób uciekła z wynikiem. W rezultacie po pierwszej połowie mistrzowie z Poznania prowadzili aż dziewięcioma punktami.

Zwycięski clutch w wykonaniu Pawła „reatza” Jańczaka na początku drugiej połowy otworzył TK drogę do zakończenia całego spotkania. Świetne podejścia taktyczne rodzimych graczy kompletnie pozbawiły x6tence kontroli nad mapą i wszystko wskazywało na rychły triumf Teamu Kinguin. Jak można było się spodziewać, po kilku niepotrzebnie straconych punktach Pingwiny opuszczały już serwer triumfując nad rywalem 16:7.

Dzisiejsze zwycięstwo oznacza awans naszych rodaków na piątą pozycję w ogólnej klasyfikacji 29. sezonu ESEA MDL. Z kolei x6tence Galaxy zajmuje na chwilę obecną siódmą lokatę, tuż za Virtus.pro.