Kolejna zmiana w Cloud9 już wkrótce stanie się faktem. Północnoamerykańska organizacja ogłosiła, że snajper formacji, Tyler "Skadoodle" Latham przestanie być częścią aktywnego składu w momencie ogłoszenia piątego zawodnika. Zgodnie ze słowami oświadczenia, poszukiwania brakującego ogniwa już się rozpoczęły.

Spośród aktualnych reprezentantów C9 to właśnie Skadoodle ma najdłuższy staż w tej organizacji. Jest jej członkiem od kwietnia 2015 roku, kiedy to zasilił drużynę wspólnie z Ryanem "freakazoidem" Abadirem. Z pewnością największym sukcesem Lathama pod tą banderą był triumf podczas ELEAGUE Major w Bostonie. Pod koniec marca tego roku snajper zdecydował się na przerwę od profesjonalnego grania, lecz już wkrótce powrócił do aktywnego składu ekipy.

Ostatnie miesiące to okres niestabilności składu C9. Włodarze organizacji nie potrafili znaleźć odpowiednich zastępców Tarika "tarika" Celika oraz Jake'a "Stewiego2K" Yipa. Obaj wspomniani zawodnicy zdecydowali się na kontynuowanie swojej kariery pod batutą Gabriela "FalleNa" Toledo. Ze zwycięskiego składu z Bostonu w aktualnej piątce pozostaje zatem zaledwie dwóch strzelców.

Sam zawodnik w następujących słowach odniósł się do całej sytuacji:

Robię sobie przerwę od profesjonalnego grania w Counter Strike'a. Chciałbym podziękować kibicom oraz organizacji za ich wsparcie w ostatnich latach i życzę drużynie powodzenia w przyszłości.

Właściciel organizacji, Jack Etienne, z dumą żegna swojego byłego gracza:

Mógłbym mówić o tym, co Skadoodle znaczył dla Cloud9, ale to wciąż byłoby za mało. On jest ucieleśnieniem północnoamerykańskiego Counter-Strike'a i zasłużył na przerwę. Jesteśmy wdzięczni za to, że mógł być częścią rodziny Cloud9 i czekamy na wszystko, co przyniesie przyszłość.

Wobec takiego obrotu spraw, skład Cloud9 prezentuje się następująco:

  • Timothy "autimatic" Ta
  • Will "RUSH" Wierzba
  • Maikil "Golden" Selim
  • Robin "flusha" Rönnquist