fot. Team Kinguin

kap3r na testach w AGO Esports!*

Potwierdziły się plotki, o których głośno zrobiło się zaledwie kilka godzin temu! Kacper „kap3r” Słoma dołącza do AGO Esports na okres próbny, a w składzie zastępował będzie najpewniej Mateusza „TOAO” Zawistowskiego. Słoma poinformował o transferze za pomocą mediów społecznościowych, choć jego wpis został szybko usunięty.

23-latek od stycznia tego roku przebywał na ławce rezerwowych Teamu Kinguin. Nie oznacza to jednak, iż kap3r wraca do gry po ponad dziesięciu miesiącach przerwy. Polski zawodnik w trakcie pierwszej połowy tego roku był częścią składu Adwokacika, który w czerwcu występował także w barwach tomorrow.gg. To właśnie pod banderą tej organizacji Słoma i spółka triumfowali w trzecim sezonie Polskiej Ligi Esportowej, a także awansowali do zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora. Niestety ze względu na brak porozumienia między organizacjami piątka Grzegorza „SZPERA” Dziamałka musiała zakończyć działalność i gracze rozeszli się w swoje strony. Rodzimy snajper ostatecznie wylądował w AGO, a teraz jego los podzielił Słoma.

Przypomnijmy, iż Jastrzębie w ostatnich tygodniach muszą mierzyć się z kryzysem formy. Podopieczni Mikołaja „miNIroxa” Michałkowa pożegnali się z 17. sezonem ESL Mistrzostw Polski już na etapie półfinałów, a także wyraźnie ulegli Teamowi LDLC.com w finale ESL Pro European Championship. Dodatkowo nad formacją znad Wisły ciąży widmo spadku z ESL Pro League – po rozegraniu dwunastu spotkań Polacy mają na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami portalu Weszło Esport miejsce w zespole dla kap3ra zwolni TOAO, czyli członek drużyny od początku jej istnienia. Wygląda jednak na to, że na oficjalne potwierdzenie tych informacji musimy jeszcze poczekać.

*AGO Esports oficjalnie potwierdziło, iż Mateusz „TOAO” Zawistowski został odsunięty od pierwszego składu drużyny CS:GO. 22-latek pozostanie jednak częścią organizacji i skupi się na pracy przy nowym projekcie tworzonym przez organizację. Według oświadczenia przyczynami roszady kadrowej były chęc znalezienia nowych rozwiązań taktycznych, polepszenia komunikacji w drużynie, a także uzyskanie większej efektywności.

Przeczytaj poprzedni wpis: close
smeb

Korea kontra Chiny – kto jako pierwszy zamelduje się w półfinałach Worlds 2018?

Faza grupowa tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends jest już historią. Przed nami najbardziej ekscytująca część najważniejszego turnieju L...