Wygląda na to, że po dwóch spokojnych miesiącach The Imperial znów dokona zmian w swoim składzie. Jak bowiem donosi portal VPEsports, międzynarodowa drużyna ma zamiar pozyskać Markusa "pronaxa" Wallstena i Otto "ottoNda" Sihvo. Dwójka ta już jutro wystąpi w barwach brytyjskiej organizacji podczas pierwszych otwartych kwalifikacji do europejskiego Minora.

Szwed to legenda światowego Counter-Strike'a mająca na swoim koncie trzy triumfy na turniejach rangi Major. Od początku 2016 roku pronax rzadko jednak miewał styczność z najlepszymi na świecie, a swój czas poświęcał na pracę z mniej znanymi zawodnikami. W ostatnim czasie 27-latek występował pod banderą Chaos Esports, jednak w piątek rozstał się z tym zespołem. ottoNd z kolei obecnie reprezentuje HAVU Gaming, które rywalizuje w licznych internetowych zmaganiach, jednak nie jest w stanie na stałe zagościć w czołowej trzydziestce rankingu HLTV. Fin uważany jest za jednego z najlepszych snajperów w swoim kraju, więc zainteresowanie Imperial jego usługami nie może nikogo dziwić.

Według informacji portalu miejsce dla wyżej wspomnianej dwójki zwolnić mają Žygimantas "nukkye" Chmieliauskas oraz Eimantas "pounh" Lazickas. Pierwszy z wymienionych Litwinów jest członkiem Imperial od momentu, gdy organizacja ta w marcu zakontraktowała zespół wcześniej znany jako MANS NOT HOT, natomiast drugi dołączył do drużyny na początku sierpnia.

Jeśli doniesienia VPEsports okażą się zgodne z prawdą, to skład Imperial wkrótce wyglądać będzie następująco:

  • Nemanja "nexa" Isaković
  • Rokas "EspiranTo" Milasauskas
  • Ali "hAdji" Haïnouss
  • Otto "ottoNd" Sihvo
  • Markus "pronax" Wallsten
  • Neil "NeiL_M" Murphy – trener