W samo południe rozpoczną się zamknięte europejskie kwalifikacje do DreamHack Open Winter 2018, w których udział weźmie osiem zespołów: cztery zaproszone i cztery z otwartych kwalifikacji. Na liście uczestników znajduje się m.in. AGO Esports.

Rozgrywki wystartują o 12:00, kiedy to wystartują wszystkie cztery ćwierćfinałowe spotkania. Każda para składa się z jednej drużyny z otwartych eliminacji i jednej zaproszonej. Tym sposobem AGO zostało sparowane z Red Reserve. Patrząc na ostatnią formę obu zespołów oraz historię bezpośrednich pojedynków, to trudno upatrywać faworyta w naszych rodakach. Jastrzębie w ostatnim czasie niestety nie błyszczą, ale na uwadze trzeba mieć również fakt, że Skandynawom także zdarzają się mniejsze i większe wpadki.

Harmonogram pierwszej rundy zamkniętych kwalifikacji do DreamHack Open Winter 2018 przedstawia się następująco:

12:00 ex-Space Soldiers vs Syman Gaming BO3
12:00 AGO Esports vs Red Reserve BO3
12:00 Team LDLC.com vs x6tence Galaxy BO3
12:00 Fragsters vs LeftOut BO3

Mecz AGO Esports vs Red Reserve będziecie mogli oglądać na kanale Macieja "Morgena" Żuchowskiego. Awans na DreamHack Open Winter 2018 wywalczy sobie jedna drużyna. Zawody główne odbędą się na przełomie listopada i grudnia w Jönköping, a ich pula nagród wyniesie 100 000 dolarów.