STS
Kermys
fot. ESL

Piast Gliwice Esports z siedmioosobowym składem. Kermys i Rektiv na pokładzie

Kolejna polska formacja zdecydowała się na rozszerzenie swojego składu League of Legends o dodatkowych zawodników. Piast Gliwice Esports, czyli zespół, który aktualnie możemy oglądać zarówno w Ultralidze, jak i w Polskiej Lidze Esportowej, postanowił zakontraktować dwóch graczy – Patryka „Kermysa” Wojewódzkiego oraz Szymona „Rektiva” Rybkę. Rektiv dał się bliżej poznać fanom polskich rozgrywek LoL-a występując w […]

Kolejna polska formacja zdecydowała się na rozszerzenie swojego składu League of Legends o dodatkowych zawodników. Piast Gliwice Esports, czyli zespół, który aktualnie możemy oglądać zarówno w Ultralidze, jak i w Polskiej Lidze Esportowej, postanowił zakontraktować dwóch graczy – Patryka „Kermysa” Wojewódzkiego oraz Szymona „Rektiva” Rybkę.

Rektiv dał się bliżej poznać fanom polskich rozgrywek LoL-a występując w Adive, które zostało kilka tygodni temu przejęte właśnie przez Piasta Gliwice. Mimo dobrych występów Rybka został zastąpiony przez Kamila „Chosiiego” Chosę, który piastował pozycję głównego midlanera składu od początku sierpnia tego roku. Teraz Chosa będzie musiał starać się o miejsce w wyjściowej piątce, bowiem Rektiv to zdecydowanie utalentowany gracz, który jest w stanie stawić czoła najlepszym zawodnikom naszego kraju.

Jeżeli chodzi o Kermysa, to przez dłuższy czas nie występował on w żadnej profesjonalnej drużynie. Ostatnią ekipą, w której mogliśmy go regularnie oglądać było iDomina Esports, z którym udało mu się dotrzeć do półfinału RedBull Faction. Jak przyznaje świeżo upieczony dżungler Piasta Gliwice nie planuje on jednak zagrzać miejsca na polskiej scenie na dłużej. – Powrót na polską scenę jest jakby wypełnieniem tego martwego czasu jakim jest offsezon. Od stycznia zabieram się do roboty w poszukiwaniach czegoś za granicą. Czuję, że jestem w gazie i mogę zawalczyć o swoje marzenia i cele – wyjawił nam Wojewódzki.

Wbrew pozorom dołączenie Kermysa i Rektiva do Piasta Gliwice wcale nie oznacza, że to właśnie taki będzie podział duetów w drużynie. Jak wyznał nam sam Wojewódzki, Rektiv będzie partnerem Artura „Rybsona” Gębicza, natomiast Kermys będzie współpracował z Chosiim. Już dzisiaj około godziny 17:30 Piast Gliwice zmierzy się z Valkiria Esports w ramach trzeciej kolejki Ultraligi, a zgodnie z naszymi źródłami, już w tym meczu będziemy mogli zobaczyć duet Kermys-Chosii w akcji.

Tak prezentuje się obecny skład Piasta Gliwice Esports:

Jakub „Sinmivak” Rucki
Artur „Rybson” Gębicz
Patryk „Kermys” Wojewódzki
Kamil „Chosii” Chosa
Szymon „Rektiv” Rybka
Damian „Dambaj” Bajor
Maciej „Blue45ty” Zaremba
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Amatorzy do boju, czyli harmonogram turniejów Go4 na najbliższe dni

Zmagania z serii Go4 organizowane są z myślą o amatorach, którzy rozpoczynają dopiero swoją esportową karierę i tych graczach, którzy chcą dobrze się...