Choć Minory przed Intel Extreme Masters Katowice 2019 zostaną rozegrane dopiero w drugiej połowie stycznia, to w nadchodzących tygodniach zaczniemy poznawać pierwszych uczestników tych rozgrywek. Tak stanie się między innymi w przypadku Ameryki Południowej, która wyśle na amerykańskiego Minora dwójkę swoich przedstawicieli. Zamknięte kwalifikacje dla tego regionu przeprowadzone zostaną bowiem 17 i 18 listopada. Już teraz ujawnione zostały pary pierwszej rundy tych zmagań.

O dwie przepustki do katowickiej ESL Areny powalczy łącznie osiem drużyn – cztery zaproszone oraz cztery, które przebrnęły przez otwarte kwalifikacje. Parę szczęśliwców wyłoni drabinka podwójnej eliminacji z wszystkimi meczami rozgrywanymi w trybie BO3. W gronie uczestników zamkniętych kwalifikacji znalazło się między innymi INTZ eSports występujące w północnoamerykańskiej dywizji ESL Pro League. Piątka Vito "kNg" Giuseppe radzi sobie w tych rozgrywkach całkiem nieźle i ma sporą szansę na awans na finały lanowe w Odense. W tej sytuacji brazylijski zespół bez wątpienia będzie głównym kandydatem do zajęcia miejsca w czołowej dwójce południowoamerykańskich kwalifikacji. Pierwszym przeciwnikiem INTZ będzie bliżej nikomu nieznane chilijskie Evilvice. W akcji obejrzeć będziemy mogli także rywalizujące na co dzień na Starym Kontynencie Sharks Esports oraz argentyńskie Isurus Gaming.

Tak prezentują się pary pierwszej rundy drabinki wygranych południowoamerykańskich zamkniętych kwalifikacji do Minora:

17 listopada
INTZ eSports vs Evilvice BO3
Team Wild vs Isurus Gaming BO3
Sharks Esports vs W7M Gaming BO3
Imperial e-Sports vs YeaH Gaming BO3

Amerykański Minor zostanie rozegrany między 22 a 26 stycznia w Katowicach. Udział w nim weźmie osiem zespołów, z czego dwa z nich zapewnią sobie możliwość występu na Majorze. Trzecia drużyna tych zawodów podejmie reprezentantów innych regionów w boju o dwa ostatnie wolne miejsca na turnieju głównym. Sam IEM Katowice 2019 z pulą nagród o wysokości miliona dolarów odbędzie się między 14 lutego a 3 marca.